Policie se vrhla do světa sociálních sítí. Nebudou to mít jednoduché, varuje sociolog

Praha - Policie ČR se 21. června oficiálně zapojila do života na sociálních sítích. Založila si účty na Facebooku, Twitteru a Youtube. Slibuje si od nich lepší komunikaci. Podle experta na firemní sociologii Vojtěcha Bednáře to však Policie bude mít na sociálních sítích velmi složité.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Policie se na sociálních sítích bude prosazovat velmi obtížně

Policie České republiky se snaží držet krok s dobou a odstartovala dnes komunikační účty na sociálních sítích Facebook, Twitter a YouTube. „Sociální sítě jsou fenoménem současné doby a prostředkem ke komunikaci využívaným podstatnou částí nejen české společnosti. Policie České republiky nemůže stát bokem a jako moderní bezpečnostní sbor se tak počínaje dneškem aktivně zapojí do tohoto prostředí,“ uvedl v tiskové zprávě policejní prezident Tomáš Tuhý.

Mediální expert a firemní sociolog Vojtěch Bednář krok Policie schvaluje. „Určitě to je velmi dobré a užitečné. Policii to však bude stát mnoho času i personálních sil,“ upozornil pro EuroZprávy.cz Bednář. Podle něj to státní instituce a například pojišťovny v komunikaci na sociálních sítích nemají vůbec jednoduché. Lidé jim totiž mají tendence velmi hlasitě vyčítat negativní věci, ale naopak těch pozitivních si moc nevšímají. „Říká se tomu tzv. nepreferované značky,“ doplnil Bednář.

Jednotlivé profily budou sloužit různě podle sítě, na které jsou umístěny. YouTube pro různorodé policejní klipy, Facebook jako prostředek sdílení zajímavých informací a převážně zpravodajský Twitter pro informování o bezpečnostních opatřeních a situaci. V diskuzích jsou podle tiskového mluvčího Policejního prezidia ČR Jozefa Bocána nepřípustné nadávky a urážky. „Platí také, že tyto profily neslouží k podávání trestních oznámení ani jako prostředek komunikace v případě bezprostředního ohrožení zdraví či života,“ napsal v tiskové zprávě Bocán.

Hasiči drží krok, záchranáři se zatím drží zpátky

Záchranná služba o podobném kroku prozatím neuvažuje, spoléhá na profily krajských organizací. „Zatím nemáme potřebu vstupovat na sociální sítě. Rozdělení do jednotlivých krajů považujeme za aktuálnější, pestřejší a cílenější, než kdybychom se snažili tuto činnost nějak zastřešovat," řekl pro EuroZprávy.cz prezident Asociace zdravotnických záchranných služeb ČR Marek Slabý. Do budoucna však tento typ komunikace nevyloučil. 

To hasiči mají Facebook už od letošního ledna a provozují i stránky krajských organizací. „Na hlavní profilu je sdílíme, pokud mají přesah. Twitter zatím neplánujeme, je to z našeho pohledu dublování," vysvětlila pro EuroZprávy.cz mluvčí generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru Nicole Zaoralová. YouTube hasiči provozují na kanálu HasiciCZ, který byl založen už v roce 2009. 

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaké jsou podmínky ve vazbě? Vězeňská služba zveřejnila zajímavou…

13.07.2018 11:07 Praha - Aktuální statistiky Vězeňské služby ukazují, že v Česku je nyní za mřížemi 1636 obviněných…

Česko odmítá Trumpův návrh: Obranné výdaje musí růst postupně, tvrdí Metnar

12.07.2018 21:26 Praha - Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) uvedl, že obranné výdaje České republiky musí růst…

Babiš po summitu NATO: Česko nebude upravovat plán růstu peněz na obranu

12.07.2018 16:19 Brusel - Druhého dne summitu NATO v Bruselu se zúčastnil český premiér Andrej Babiš. Česká…

Čeští politici odmítají Trumpův návrh na zvýšení výdajů na obranu na 4…

11.07.2018 21:57 Praha - Ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) považuje za optimální hranici výdajů na obranu dvě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama