Bečvář jednal s Hamáčkem, armáda letos nabere 2000 nových lidí

Praha – Náčelník generálního štábu Armády ČR Josef Bečvář se dnes setkal s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem (ČSSD). Po jednání uvedl, že se armádě letos podaří splnit plán náboru a přijmout 2000 nových lidí. Začátkem letošního roku měla ČR 23.184 profesionálních vojáků. Vedení ministerstva obrany a armády by časem chtělo zvýšit tabulkové stavy kvůli bezpečnostní situaci na více než 30.000 lidí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Náčelník generálního štábu Josef Bečvář

Podle Bečváře se v loňském roce podařilo splnit rekrutační cíl. „Fyzicky přišlo do armády přes 1000 vojáků," řekl Bečvář. Příští týden nastoupí do Vyškova 660 rekrutů, uvedl. „Myslím si, že toto tempo pro letošní rok udržíme a že se nám podaří zhruba těch 2000 rekrutů přivést do resortu ministerstva obrany, nejenom do armády," dodal.

Sněmovna podle Hamáčka schválila několik zákonů týkajících se armády. „Schválili jsme celou řadu změn branné legislativy a věřím, že to byly změny k lepšímu," řekl. Zástupci armády podle něj uvedli, že v praxi s těmito změnami v zákonech nejsou problémy. Praxe především v oblasti aktivních záloh však podle něj bude vyžadovat změny.

Bečvář uvedl, že debata se týkala nejen naplňování stavů, ale i konkrétních modernizačních projektů. Nákup vrtulníků pro armádu pokračuje a nyní je vyhodnocován marketingový průzkum, informoval.

Zakázka se týká nákupu 12 víceúčelových vrtulníků, které mají nahradit dosluhující ruské stroje Mi-24/35. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) začátkem roku řekl, že chce, aby ještě současná vláda nákup vrtulníků schválila. Úřad na to vyčlenil šest miliard korun.

„Řekněme, že známe techniku, která by mohla přijít do Armády ČR. Na druhé straně ještě nemáme tolik informací, abychom mohli říct, že se jedná o tento a tento typ. V nejbližších týdnech oslovíme ty společnosti, které by připadaly v úvahu, abychom získali více informací a mohli potom připravit validní materiál, který opravdu odpoví na naše požadavky," dodal Bečvář.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sebevražda Dahlgrena? Dozorci možná porušili předpisy

19.06.2018 12:25 Brno - Dozorci ve věznici Valdice na Jičínsku zřejmě porušili v případu lednové sebevraždy…

Kanony, rakety, další letouny CASA. Česká armáda nakoupí zbraně za 100…

18.06.2018 16:42 Praha - Česká armáda má ambiciózní plán modernizace, který počítá do roku 2027 s více než 100…

NATO chystá neobvyklé manévry, zapojí se i 300 českých vojáků

09.06.2018 10:33 Praha - NATO plánuje cvičení Unified Vision a Baltic CESMO, kterým aliance vyzkouší své schopnosti…

Co čela GIBS se nikomu nechce? Babiš vyhlásí druhé kolo výběrového řízení

08.06.2018 17:03 Praha - Do prvního kola výběrového řízení na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama