Policisté přivázali opilou výtržnici k mříži, žalobce pro ně žádá podmínku

Uherské Hradiště - Žalobce žádá pro tři policisty roční podmíněné tresty za to, že přivázali opilou výtržnici v cele k mříži. Okresní soud v Uherském Hradišti vynese verdikt 6. dubna. Mužům dle zákoníku hrozí až pět let za mřížemi.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

krimi

Jakub Vychodil, Ondřej Paška a Miroslav Vaněk ženu loni v únoru zadrželi poté, co v panelovém domě v opilosti ničila výtahové dveře. Poškozenou podle státního zástupce Leo Foltýna na služebně na 11 minut připoutali k mřížím, což bylo vidět i na přehrávaném videozáznamu.

Podle Foltýna policisté postupovali v rozporu se zákonem, když ženu připoutali pouty s rukama nahoře k mříži. Foltýn označil zákrok za neadekvátní a zacházení policistů se zadrženou za ponižující.

Ženu, která je podle znalce psychicky nemocná, ale podle státního zástupce nikdo nemučil a nezacházel s ní hrubě. Foltýn proto nepodpořil její žádost o půlmilionové odškodnění za nemajetkovou újmu, neboť podle něj neutrpěla tělesné ani duševní poranění. Zmocněnkyně poškozené Stanislava Sládeková ale uvedla, že zajištění poškozené nebylo v souladu s úctou k lidské důstojnosti.

Žena uvedla, že se cítila bezmocná a ponížená. Hlídka ji pak převezla na záchytku do Kroměříže, v dechu jí byla naměřena více než dvě promile alkoholu.

Policisté se hájili, že ženu připoutali, aby si kopáním a údery do mříží neublížila. Obhájci uvedli, že policisté připoutáním chránili kromě zdraví poškozené i majetek policie.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Plzni se loučili s Patrikem Štěpánkem, ze tří padlých vojáků byl…

17.08.2018 15:11 Aktualizováno Plzeň - V Plzni začalo dnes ve 13:00 rozloučení s posledním z trojice českých vojáků, kteří padli…

Ve sbírce pro rodiny padlých vojáků je už osm milionů, výsádkáři chystají…

17.08.2018 12:11 Praha - Na kontu sbírky ve prospěch rodin padlých vojáků v Afghánistánu je již téměř osm milionů…

Armádní sklad v Květné je prázdný, poslední munice z Vrbětic odjela dnes

16.08.2018 15:48 Aktualizováno Praha - Z armádního skladu v Květné na Svitavsku dnes čtyři kamiony odvezly poslední část munice,…

Poslední sbohem pro vojáka Kamila Beneše. Totálně mě to odrovnalo, truchlí…

16.08.2018 13:53 Aktualizováno Hluboká nad Vltavou - Hluboké nad Vltavou se dnes konalo poslední rozloučení s vojákem Kamilem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama