Pacientka psychiatrické léčebny se oběsila v síťovém lůžku

Dobřany - Pacientka psychiatrické léčebny v Dobřanech na Plzeňsku se oběsila v síťovém lůžku. Píše to dnešní Právo. "Roztrhla část sítě v horním rohu a vzniklým otvorem prostrčila hlavu, na kterou se zavěsila," uvedl policejní mluvčí Josef Aubrecht s tím, že cizí zavinění vyloučili. Používání síťových a klecových lůžek v Česku kritizovala mezinárodní organizace Amnesty International i britská spisovatelka Joanne Rowlingová.

Přidejte svůj názor 1 komentář

371

Jednapadesátiletá žena spáchala sebevraždu v pátek jen pár hodin poté, co do lůžka byla umístěna. "Ještě v pátek ráno šla normálně s ostatními pacienty na snídani. Pak se ale její stav zhoršil. Začala být neklidná a službu konající lékařka se rozhodla ji z preventivních důvodů přeložit na izolaci do síťového lůžka," uvedl ředitel dobřanské léčebny Vladislav Žižka. 

Podle něho onemocnění této ženy už v minulosti provázely náznaky sebepoškozování. "Pacientka ale nebyla v takovém stavu, který by vyžadoval nepřetržitý dohled. Nad jejím lůžkem byla umístěna kamera, která přenášela obraz do monitoru na sesterně. Personál ji tak měl stále na očích a kdykoliv se mohl podívat, co se s ní děje," řekl šéf léčebny, který v této souvislosti nařídil kontrolu. 

Podobný problém řešili před několika lety v psychiatrické léčebně v Praze-Bohnicích. V síťovém lůžku tam tehdy zemřela 25letá pacientka, která se zadusila při pojídání vlastních výkalů. 

Vláda po kritice síťových a klecových lůžek zakázala od ledna 2007 jejich používání v ústavech sociální péče. Praxi v psychiatrických léčebnách reguluje metodika ministerstva zdravotnictví.

Témata: Zdravotnictví | krimi
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Itálie chce, aby i Česko přijalo uprchlíky. Babiš poslal ostrou reakci

15.07.2018 22:38 Aktualizováno Praha - Česká republika nebude přijímat žádné migranty. Uvedl to dnes premiér Andrej Babiš (ANO) s…

ČSSD chce přidat na mzdy, rodičovskou či výbavu policie

15.07.2018 20:41 Praha - Sociální demokraté budou při jednáních o rozpočtu na příští rok podporovat desetiprocentní…

Na Kladensku se srazilo pět aut, mezi zraněnými jsou děti

15.07.2018 16:31 Třebíz (Kladensko) - Na silnici I/7 u Třebíze na Kladensku se dnes před 15:00 srazilo pět aut. Pět…

Na Přerovsku havaroval vyhlídkový balon

15.07.2018 10:31 Přerov - Dodávku elektrického proudu do dvou obcí přerušila v pátek večer havárie horkovzdušného…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější

reklama
reklama