Lékař šokuje: Prezident Zeman přestane chodit a oslepne

Praha - Prezident Miloš Zeman trpí lehkou formou cukrovky, a proto musí držet dietu a značně omezit alkohol. Kdyby tak neučinil, hrozí mu vážné zdravotní komplikace. Mohl by přestat chodit nebo dokonce i oslepnout, řekl pro Český rozhlas primář mužského oddělení závislostí Psychiatrické léčebny Bohnice Karel Nešpor.

Diskuse: 85

Lékař šokuje: Prezident Zeman přestane chodit a oslepne - anotační foto
reklama

"Diabetická neuropatie je funkční porucha nervů. Je to, jako byste měli protézu, hůř se dá udržet balanc. Je třeba, aby probíhala rehabilitace a léčba medikamenty," řekl Pavel Kolář z kliniky rehabilitace a tělových. lékařství, 2. LF UK. Obtíže jsou podle lékařů trvalé a očekávat se dá minimální zlepšení, zastavit vývoj se podle nich ale do určité míry dá. Prezident by měl mít určitou pohybovou zátěž, zlepšit životosprávu a méně kouřit.

„Diagnóza diabetu zas tak raritní není," míní Martin Holcát s tím, že Miloši Zemanovi doporučili dietu. „Vytkli jsme mu nešvary, každý je máme. Hlavně kouření. Snížili jsme počet cigaret na 20 denně," nastiňuje.

Sám prezident o sobě říká, že denně vypije šest sklenic vína a dva tři panáky slivovice. „To, co popisujete, není žádný extrémní přísun alkoholu," myslí si nový ministr zdravotnictví. „Mohl bych vám popsat případy jiných pacientů, kteří vypijí i trojnásobek čtyřnásobek," řekl v pátek ministr ve Daceti minutách Radiožurnálu.

Podle Nešpora ale může takový přísun alkoholu způsobit značné zdravotní komplikace. Hrozí například srdeční arytmie, hypertenze, mozková příhoda nebo náhlá smrt. Prezident má kvůli cukrovce také horší vedení nervů v oblasti nohou. To se občas projevovalo váhavým krokem a občasným zaškobrtnutím. "Má-li někdo cukrovku a pije alkohol, může takový člověk přestat chodit," dodává Nešpor. Pokud by Zeman nedodržoval životosprávu, kterou mu naordinovali lékaři, mohl by podle Nešpora dokonce i oslepnout.

reklama
Klíčová slova: prezident čr Zeman, Miloš Alkohol

Diskuse

Lékař šokuje: Prezident Zeman přestane chodit a oslepne

Počet příspěvků: , poslední 05.08.2013 18:35
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Nový důkaz? Pechanec odsouzený za vraždu Roma žádá obnovení procesu - anotační foto

Nový důkaz? Pechanec odsouzený za vraždu Roma žádá obnovení procesu

01.04.2015 12:25 Hradec Králové - Vlastimil Pechanec, který byl v roce 2003 odsouzený na 17 let do vězení za rasově...

Kalamita v Česku: Hasiči v terénu, lidé bez proudu, problémy na železnici - anotační foto

Kalamita v Česku: Hasiči v terénu, lidé bez proudu, problémy na železnici

01.04.2015 12:21 Aktualizováno Celá ČR - Počasí i dnes komplikuje dopravu ve všech krajích Česka. Hasiče zaměstnávají hlavně popadané větve,...

Rád bych znal jméno toho pitomce… Křeček se pěkně rozpálil

01.04.2015 12:09 Aktualizováno Praha – Americký konvoje projíždějící Českou republikou vyvolal mnohé emoce. Část občanů proti průjezdu...

Partner v dluzích? Pravidla při exekuci se mění, poslanci novelu schválili - anotační foto

Partner v dluzích? Pravidla při exekuci se mění, poslanci novelu schválili

01.04.2015 12:04 Aktualizováno Praha - Majetek nezadluženého z manželů možná bude při exekuci více chráněn. Vládní předloha, kterou dnes...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, aby byly obchody o svátcích zavřené?

Hlasovalo 795 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama