V babyboxu v pražském Hloubětíně našli malého chlapečka

Praha - V babyboxu v pražském Hloubětíně našli zdravotníci ve středu vpodvečer další odložené dítě. Jednalo se o sedmiměsíčního chlapečka, sdělil Ludvík Hess, zakladatel projektu Babybox.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Chlapeček byl do babyboxu odložen oblečený a najezený. Jeho zdravotní stav je v pořádku," řekl Hess. Chlapec dostal jméno Richard podle lékaře Richarda Jandejska, který ho z babyboxu vyjmul. Jde o 13. dítě nalezené v hloubětínském babyboxu. Středční případ je podle Hesse neobvyklý, chlapeček byl odložen ve věku sedmi měsíců, většinou jsou do babyboxů odkládáni novorozenci.

Zařízení při Gyncentru v pražském Hloubětíně bylo prvním otevřeným zařízením tohoto typu v Česku. Tamní babybox byl zprovozněn 1. června 2005.

Celkem bylo v babyboxech v Česku odloženo už 26 dětí. Pětadvacátým byla holčička, kterou zhruba 12 hodin po porodu našli v neděli 11. října zdravotníci liberecké nemocnice.

Babybox je zařízení pro matky, které se chtějí vzdát svého dítěte po porodu. Je uzpůsoben tak, aby ve chvíli, kdy matka dítě do babyboxu odloží, dostal personál nemocnice signál. Uvnitř zařízení je navíc umístěna videokamera, která lékařům potvrdí, zda je uvnitř babyboxu skutečně dítě. Poté už se nalezence ujmou zdravotníci, kteří jej vyšetří a zkontrolují, zda je v pořádku a následně se o něj také postarají. V Česku funguje 29 babyboxů. Ten poslední byl otevřen v pondělí v Ústí nad Labem.

Témata: BabyBox
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mašínová může požádat o dědické řízení kvůli statku v Lošanech, SPÚ se…

24.05.2017 15:21 Kolín - Kolínský soud 1. března rozhodl, že Josef Mašín byl v době svého úmrtí v roce 1942…

Tunelování kampeličky Unibon? Žaloba na Zátorského se už sepisuje, škoda…

24.05.2017 14:46 Ostrava - Žalobkyně Krajského státního zastupitelství v Ostravě Brigita Bilíková do tří týdnů podá…

Řidiči, pozor. Začne platit novela o podmínkách provozu vozidel. Co se…

24.05.2017 14:38 Aktualizováno Praha - Od června vstupuje v platnost novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních…

Kajínek spolupracoval s tajnými službami a Veřejnou bezpečností, tvrdí…

24.05.2017 13:39 Praha - Čerstvě propuštěný dvojnásobný vrah Jiří Kajínek měl v osmdesátých letech spolupracovat s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama