Praha se připravuje na záplavy

Praha - V pátek v 9.00 se uzavřou protipovodňová vrata na pražské Čertovce stejně tak se zavřou náplavky v Praze 1, 2 a 5. Metropole se připravuje na povodně, uvedl ve čtvrtek mluvčí magistrátu Petr Wolf.

Přidejte svůj názor

"Kvůli silným dešťům a zvýšení hladin na tocích v povodí Vltavy dosáhne v pátek v metropoli Vltava 1. stupně povodňové aktivity," uvedl Wolf. V Praze bude lodní doprava bez omezení, zastaví se pouze lodní doprava před a za Prahou.

Od pátečního rána budou uzavřeny protipovodňová vrata na Čertovce a náplavky na území Praha 1, 2 a v úseku U loděnice nad Palackého mostem na území Prahy 5. Metropole na opatření upozorňuje především řidiče, které žádá, aby ve vlastním zájmu na náplavkách neparkovali.

"Vrata na Čertovce se uzavírají preventivně při průtoku 450 kubických metrů za sekundu. V současné chvíli není nikde na Vltavě vyhlášen žádný povodňový stupeň. V průběhu zítřka doteče do Prahy voda z horního a středního toku, proto vyhlásíme v metropoli 1. povodňový stupeň," řekla Mediafaxu mluvčí Povodí Vltavy Petra Krainová. Preventivně se také upouští voda z Vltavské kaskády.

Současný aktuální průtok na Vltavě je podle mluvčího magistrátu 364 kubickým metrů za sekundu a do večera bude zvýšen na 420 metrů kubických za sekundu. Praha proto podle něj v souladu s povodňovým plánem přijímá preventivní kroky.

Témata: Povodně
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ŽIVĚ: Kajínek je na svobodě. Po 23 letech opustil brány věznice

23.05.2017 14:43 Aktualizováno Praha - Doživotně odsouzený dvojnásobný vrah Jiří Kajínek byl dnes propuštěn z Rýnovické věznice v…

Češi mezi oběťmi v Manchesteru patrně nejsou. Petřín bude nasvícen v…

23.05.2017 13:31 Aktualizováno Praha/Londýn - České velvyslanectví v Londýně nemá v souvislosti s nočním teroristickým útokem v…

Bomba v autobusu z Prahy do Varny? Neměla explodovat, dušují se obžalovaní…

23.05.2017 12:31 Praha - Před Městských soudem v Praze dnes stanuli Vasilij Ponomarev a Tadeáš Ševčík. Odmítli vinu…

Romové vyprovokovali rvačku v herně, přinesli si i železné tyče. Soud…

23.05.2017 12:22 Ostrava - Krajský soud v Ostravě dnes vynesl tresty v případu hromadné rvačky v herně Intacto v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama