Matka dle žaloby ubila miminko paličkou na maso, prý měla strach z přítele

Plzeň - 22letá žena z Plzně loni v srpnu po utajovaném těhotenství porodila sama doma v koupelně dítě. Poté ho dle obžaloby dvakrát udeřila hlavičkou o roh sprchy, bodla nožem do krku a šíje a několikrát uhodila do hlavičky paličkou na maso. Matce hrozí až doživotí, dnes začal soud.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Soud, ilustrační fotografie

Obžalovaná se k činu přiznala. U Krajského soudu v Plzni vypověděla, že k jednání ji vedl strach, že kdyby se o dítěti dozvěděl její přítel, opustil by ji. Původně prý plánovala, že dítě porodí anonymně v porodnici a dá k adopci, nebo ho s pomocí svého bratra dopraví do babyboxu. Když začala rodit, o dva týdny dříve, než si spočítala termín porodu, přítel nebyl doma. Násilí proti dítěti vysvětlila tím, že těsně po porodu slyšela rachotit klíče v zámku. Přítel se vrátil a ona zpanikařila.

Hlavičkou o sprchový kout udeřila děvčátko prý proto, aby ho omráčila. Pak ho schovala v koši na prádlo. Uvedla, že ve strachu, že začne plakat a přítel se o něm dozví, pak dítě i bodla nožem a zřejmě také udeřila paličkou na maso.

Když ji přítel našel v krvi, tvrdila mu, že jí praskla cysta a že se řízla. Když přijela sanitka, řekla záchranářům, že porodila a že si dítě už odvezla porodní asistentka.

"Pořád jsem doufala, že to přítel nezjistí. Byla jsem strašně hloupá. On za to nestál. Udělala jsem hroznou věc. Je mi to líto," uzavřela v pláči svou výpověď. Zatímco k zabití dítěte se přiznala a připustila, že ho nechtěla, opustit přítele a společného psa, ke kterému měla vztah, se prý bála.

Rostoucí břicho příteli vysvětlovala nemocí ledvin, nechala se od něj vozit na urologii a předstírala návštěvy ordinace. Dokonce mu ukázala falešnou lékařskou zprávu. Přítel často chodil do klubů, zval si domů kamarády a údajně ji podváděl, přesto se upírala k tomu, že až tajně porodí, vše se spraví. Neuměla si představit, že by partnera opustila. Kvůli němu ani nedodělala školu, protože chtěla být jen s ním.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve svatovítské katedrále byly uloženy ostatky kardinála Berana

23.04.2018 21:20 Aktualizováno Praha - V katedrále svatého Víta v Praze byly dnes ve 20:00 uloženy ostatky kardinála Josefa Berana…

"Šlo jen o dárky." Poradce Čáp popřel, že by Dbalému dával úplatky

23.04.2018 15:44 Aktualizováno Praha - Bývalý šéf České konsolidační agentury Zdeněk Čáp dnes u soudu popřel, že by řediteli…

Soud řeší surovou loupež v Pařížské ulici. Obžalovaní cizinci vypovídali…

23.04.2018 15:30 Praha - Soud se dnes začal zabývat vyloupením obchodu s luxusními hodinkami v pražské Pařížské…

Další korupce na Homolce? Exředitel Dbalý bude čelit už třetí žalobě

23.04.2018 13:55 Praha - Policie navrhla obžalovat bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama