Ve Zlíně hořel byt, tři lidé se nadýchali zplodin

Zlín - Na Benešově nábřeží ve Zlíně dnes po poledni hořelo. V bytovém domě se vznítil hořlavý materiál, který byl v těsné blízkosti kamen na tuhá paliva. Hasiči museli evakuovat obyvatele domu.

Přidejte svůj názor

Hasiči

Tři lidé se nadýchali zplodin. Dva lidé byli podle ní silně intoxikovaní kouřem, zdravotníci je odvezli do nemocnice, řekla ČTK mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

K požáru došlo ve třetím patře bytového domu. "Byt byl velmi silně zakouřen a dým se rychle šířil dál do prostoru celého domu. Hasiči ihned začali s evakuací obyvatel. Dva lidé, nacházející se v hořícím bytě, však odmítali byt opustit. Proto na místě zasahovali strážníci městské policie, kteří obě osoby vyvedli ven," uvedla mluvčí.

"Z vyššího podlaží bytového domu museli hasiči evakuovat v dýchací masce ženu, která nebyla schopna pro velké zakouření prostor sama opustit. Taktéž byla poté ošetřena záchranáři. Převezena do nemocnice však nebyla," řekla Javoříková.

Práci hasičům komplikovalo velké množství věcí uskladněných v hořícím bytě. "Po uhašení požáru za pomocí přetlakové ventilace hasiči vyvětrali byt i dům. Škoda, která vznikla na vybavení bytu, zatím nebyla stanovena. Výše uchráněných hodnot se vyšplhala na jeden milion korun,"dodala mluvčí. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve svatovítské katedrále byly uloženy ostatky kardinála Berana

23.04.2018 21:20 Aktualizováno Praha - V katedrále svatého Víta v Praze byly dnes ve 20:00 uloženy ostatky kardinála Josefa Berana…

"Šlo jen o dárky." Poradce Čáp popřel, že by Dbalému dával úplatky

23.04.2018 15:44 Aktualizováno Praha - Bývalý šéf České konsolidační agentury Zdeněk Čáp dnes u soudu popřel, že by řediteli…

Soud řeší surovou loupež v Pařížské ulici. Obžalovaní cizinci vypovídali…

23.04.2018 15:30 Praha - Soud se dnes začal zabývat vyloupením obchodu s luxusními hodinkami v pražské Pařížské…

Další korupce na Homolce? Exředitel Dbalý bude čelit už třetí žalobě

23.04.2018 13:55 Praha - Policie navrhla obžalovat bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama