V kralupské chemičce explodovaly páry, policie zná totožnost tří ze šesti obětí

Kralupy nad Vltavou - V kralupské chemičce pokračuje vyšetřování čtvrtečního výbuchu tankovací nádrže, který si vyžádal šest mrtvých a dva zraněné. Místo tragédie ohledávají hasiči i policisté, přizváni byli také znalci z různých oborů a vyšetřovatelé vyslýchají svědky.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

výbuch chemičky v Kralupech (22.3.2018)

"Našim vyšetřovatelům a kriminalistům se zatím nepodařilo vše zadokumentovat a řádně ohledat. Předpokládám, že dnešní den na tom opět budou pracovat. Nedokážu ale říct, zda to dnes zvládnou," uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Vyšetřovatelé vyslýchají svědky. "Zjišťujeme, zda nedošlo k porušení předpisů, nařízení nebo protiprávnímu jednání," řekla policejní mluvčí Markéta Johnová. Vyšetřování podle ní policistům pravděpodobně zabere celý dnešní den.

"Víme, že došlo k explozi par hořlavých kapalin. Dalším zkoumáním a prověřováním zjišťujeme, kde se ty páry mohly vzít a co to iniciovalo," uvedl vyšetřovatel krajských hasičů Libor Pospíšil. Dodal, že pracovníci v té době stáli na nádrži a exploze je katapultovala.

Starosta Kralup Holeček má dnes dohodnutou schůzku s vedením Unipetrolu. "Čekám na zprávu Unipetrolu, mám domluveno s vedením, že sem dnes přijde. Čekáme na potvrzení důvodu, proč to vzniklo, a jaká byla opatření ze strany majitele," řekl.

Oběťmi nejsou zaměstnanci Unipetrolu, ale dodavatelské firmy. Zranění byli převezeni do nemocnic v Praze Motole a na Vinohradech. Jeden má popáleniny druhého stupně na deseti procentech těla, druhý devastující poranění obličeje.

Policie zatím zná totožnost tří obětí výbuchu. "Oficiálně známe totožnost tří osob, z toho dva jsou cizinci, a u tří totožnost budeme znát až po znaleckém zkoumání. Pravděpodobně se bude jednat také o cizince, ale to nemůžeme v tuto chvíli jednoznačně říci," uvedla Johnová.

Podle rumunského ministerstva zahraničí bylo pět ze šesti usmrcených rumunskými občany. Zástupci rumunské ambasády v Praze navštívili také dvě pražské nemocnice, aby zjistili, zda Rumuni nejsou i mezi nimi.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Letadlo z Vatikánu přivezlo ostatky kardinála Berana

20.04.2018 19:46 Praha - Za zvuků kostelních zvonů přistál dnes v 18:00 v Praze vojenský speciál s ostatky kardinála…

Ať uhradí škodu 5,7 miliardy, požaduje žalobce za nepřesný posudek k OKD

20.04.2018 15:47 Aktualizováno Ostrava - Za zpracování nepřesného posudku vedoucího k nevýhodné privatizaci těžebního podniku OKD…

Pulpán sexuálně zaútočil přes internet na 160 dívek. Soud vynesl trest

20.04.2018 14:51 Aktualizováno Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud dnes poslal Jaroslava Pulpána za sexuální útoky na dívky přes…

Drábkův exnáměstek je vinen v kauze OKsystem, soud mu trest neuložil

20.04.2018 14:34 Aktualizováno Praha - Soud dnes i napotřetí uznal bývalého prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama