V centru Olomouce jde o život? Ze střechy opět spadl na chodník kus zdiva

Olomouc - Ze střechy domu v centru Olomouce spadla dnes ráno na chodník část atiky. Na místě v Legionářské ulici zasahují hasiči s výškovou technikou.V hanácké metropoli se taková událost nestala poprvé.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Hasiči

Nikdo dnes nebyl zraněn. "Spadla malá část atiky v místě, jak je dispečink DPMO. Hasiči pomocí výškové techniky sundali ze střechy zbytek cihel, které trčely a hrozily pádem. Přizván byl statik a na místo dorazili i zástupci radnice," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková, podle které statik zahájil kontrolu střechy budovy.

Podle svědka dopadlo ze střechy na chodník několik cihel. Chodník byl poté v místě pádu atiky z bezpečnostních důvodů uzavřen.

V říjnu 2011 spadla část zdiva nedaleko obchodního domu Prior v sousedící ulici 8. května, která patří k nejrušnějším třídám města. Pod sutinami zůstala osmasedmdesátiletá žena, zemřela na místě. Zasypala ji část zříceného štítu domu z 19. století. Policie poté kvůli zřícenému štítu obvinila stavebníka z usmrcení z nedbalosti. Žalobce nakonec jeho stíhání zrušil.

O rok později se o pár metrů dál zřítilo na chodník několik tun zdiva z narušené atiky polikliniky Spea. Nikdo nebyl zraněn. Policie případ odložila. V roce 2016 spadla část štítové zdi rekonstruovaného domu na chodník v centru Olomouce. Také v tomto případě kriminalisté nenašli jednoznačného viníka.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve svatovítské katedrále byly uloženy ostatky kardinála Berana

23.04.2018 21:20 Aktualizováno Praha - V katedrále svatého Víta v Praze byly dnes ve 20:00 uloženy ostatky kardinála Josefa Berana…

"Šlo jen o dárky." Poradce Čáp popřel, že by Dbalému dával úplatky

23.04.2018 15:44 Aktualizováno Praha - Bývalý šéf České konsolidační agentury Zdeněk Čáp dnes u soudu popřel, že by řediteli…

Soud řeší surovou loupež v Pařížské ulici. Obžalovaní cizinci vypovídali…

23.04.2018 15:30 Praha - Soud se dnes začal zabývat vyloupením obchodu s luxusními hodinkami v pražské Pařížské…

Další korupce na Homolce? Exředitel Dbalý bude čelit už třetí žalobě

23.04.2018 13:55 Praha - Policie navrhla obžalovat bývalého ředitele pražské Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama