Babiš nechává tajně vyšetřovat novináře? Kmenta něco naznačil a pak se děly věci

Praha – Investigativní novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta patří k dlouhodobým kritikům Andreje Babiše. Dokonce o něm a jeho aktivitách a podnikání napsal knihu Boss Babiš. Na sociálních sítích teď Kmenta upozornil na další problém.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Jaroslav Kmenta, autor knih Padrino Krejčíř, Padrino Krejčíř: Afričan a FILM vs. REALITA. Krátce po vydání díla Gangster Ka: Afričan, jehož filmová podoba vstoupí do kin 26. 11. 2015, pokřtil investigativní novinář Jaroslav Kmenta za přítomnosti několika herců ze zmíněného snímku knihu FILM vs. REALITA, odhalující zákulisí dvou filmů volně inspirovaných osudy Radovana Krejčíře. Slavnostního křtu se vedle Jaroslava Kmenty zúčastnili představitel filmového Radima Kraviece Hynek Čermák, dále jeho filmová manželka Vlastina Svátková, dále Alexej Pyško, Brian Caspe, producent Adam Dvořák a bývalý policejní důstojník Karel Tichý, který se případem Krejčíř zabýval. Křest proběhl 16. 11. 2015, symbolicky den před vyhlášením rozsudku R. Krejčíře v JAR, v pražském Paláci knih Luxor.

Šéf vlády Andrej Babiš a jeho ministři se v tomto týdnu vydali na návštěvu Libereckého kraje. To neuniklo pozornosti investigativce Kmenty. Ten na sociálních sítích poukazoval především na jednu na první pohled nenápadnou fotku.

„Premiér v demisi Babiš byl dnes v Liberci. 'Záda mu kryl' krajský policejní šéf Vladislav Husák, exkámoš kmotra Janouška. V Liberci na detašovaných pracovištích policie a GIBS se nyní vede tajné vyšetřování několika novinářů, kteří píší o AB. Kmotr využívá staré sítě kmotrů,“ tvrdí český novinář.

Pod příspěvkem se strhla pikantní diskuze. „Je šikovnej ten náš premiér v demisi. Rozdává miliony kudy chodí, zvyšuje důchody, zlevňuje jízdné a za hlasitého potlesku milujícího lidu tiše drtí demokracii s podporou komunistů, SPD, Zemana a Soukupa,“ postěžoval si jeden z uživatelů.

„A stáda tupých ovcí Burešovi tleskají a pějí enormní chválu, jak on to je úžasný a srdečný politik, že jezdí mezi lidi a že je vlastně taky jeden z nich.... stačí každý den napsat 'Čau lidi...' a je to doma,“ přisadil si další.

Další se naopak pustili spíše do Kmenty. „Ono to vyšetřování asi zase tak tajné nebude, když se o tom píše. Apropo - vůbec se nedivím, že policie a GIBS prověřuje 'investigativní' novináře. Pokud se někde objevují utajované informace nebo info z vyšetřovacích spisů, tak evidentně jde o úniky,“ poznamenal jeden z diskutujících.

Další uživatel poukázal na to, že Kmentovo sdělení je příliš stručné. „Co je myšleno 'vyšetřováním'? To by mohla být dost vážná věc,“ zajímalo jednoho z uživatelů twitteru, Odpovědi se ale nedočkal.

Vstupte do diskuze (37)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve věku 99 let zemřel válečný hrdina a politický vězeň Josef Holec

24.03.2018 11:05 Šumperk - Ve věku 99 let zemřel minulý týden válečný hrdina a bývalý politický vězeň Josef Holec,…

Češi se v noci vyspí méně, začne platit letní čas

24.03.2018 08:21 Praha - V noci na neděli začne platit letní čas. Ve 02:00 si lidé musejí posunout hodinky o 60…

Polovina Čechů hodnotí ekonomickou situaci země i životné úroveň pozitivně

23.03.2018 19:11 Praha - Životní úroveň své domácnosti považuje za dobrou více než polovina Čechů. Ekonomickou…

Server Foreign Policy opravil svůj komentář o Česku, zmírnil kritiku CSG…

23.03.2018 18:16 Washington/Praha - Americký magazín Foreign Policy podstatně zmírnil své kritické informace o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama