Verdikt za přepadení klenotnictví nepadl, soud povolil posudek z odorologie

Zlín - Krajský soud ve Zlíně dnes nevynesl rozsudek v případu ozbrojeného přepadení klenotnictví v Uherském Hradišti. Na žádost obhájců 29letého Martina Skalického a 42iletého Miloše Zezuly z Hodonínska nechá dokazování doplnit o znalecký posudek z oboru odorologie.

Přidejte svůj názor

Soud, ilustrační fotografie

Odorologie se pachovými stopami, které jsou jedním z hlavních důkazů obžaloby. Na místě loupeže v září 2015 je zanechali oba údajní pachatelé, jimž hrozí až 12 let vězení.

"Jsme jedinou zemí, která toto (pachové stopy) připouští, která o tomto hovoří jako o důkazu. Je to velmi specifická záležitost, za jakých podmínek byl prováděn tento důkaz. Měl by se vyjádřit znalec, zda byly splněny všechny podmínky, abychom mohli tuto záležitost vůbec hodnotit," uvedl Skalického obhájce Narcis Tomášek.

Samotný Skalický ve vztahu k sobě v úterý zpochybnil způsob získání pachových stop. V roce 2016 mu prý byly policií odebrány dvakrát na dvou různých místech. Podle státního zástupce Lea Foltýna však byl postup policistů naprosto standardní.

Ve vyloupeném klenotnictví v Hradební ulici se pachové stopy Skalického a Zezuly našly hned na několika místech. Policejní psi je v případě jednoho či obou údajných lupičů označili na madle u vchodových dveří do prodejny, na madle šuplíku skříňky a pultu, na platech se zlatem a klenoty i na páčidle a šroubováku, které na místě po přepadení zůstaly. "V obchodě byla nalezena nejen jedna stopa obou obžalovaných," řekl předseda senátu Jiří Dufek.

Pachatelé v motorkářském oblečení a s přilbami a kuklami na hlavách přepadli zlatnictví v Hradební ulici 8. září 2015. Z místa ujeli na motorce. Ještě předtím však zranili dva muže, kteří se je pokusili zadržet. Jeden z nich utrpěl střelné poranění nohy, druhý měl zraněné oči od střepů z rozbitých dveří prodejny.

Lupiči se pokusili společnosti, která prodejnu vlastní, způsobit uloupením šperků škodu přes 1,2 milionu korun. V odnesení věcí z místa činu však mužům zabránili zmiňovaní svědci. Desítky tisíc korun činila škoda na zařízení prodejny.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve věku 99 let zemřel válečný hrdina a politický vězeň Josef Holec

24.03.2018 11:05 Šumperk - Ve věku 99 let zemřel minulý týden válečný hrdina a bývalý politický vězeň Josef Holec,…

Češi se v noci vyspí méně, začne platit letní čas

24.03.2018 08:21 Praha - V noci na neděli začne platit letní čas. Ve 02:00 si lidé musejí posunout hodinky o 60…

Polovina Čechů hodnotí ekonomickou situaci země i životné úroveň pozitivně

23.03.2018 19:11 Praha - Životní úroveň své domácnosti považuje za dobrou více než polovina Čechů. Ekonomickou…

Server Foreign Policy opravil svůj komentář o Česku, zmírnil kritiku CSG…

23.03.2018 18:16 Washington/Praha - Americký magazín Foreign Policy podstatně zmírnil své kritické informace o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama