Výprask politikům: Názory lidí je nezajímají, zlobí se většina Čechů

Praha - Politici se o názory lidí spíše nezajímají, myslí si 79 procent Čechů. Opačný názor má 16 procent dotázaných. Dvě třetiny Čechů míní, že mají možnost se otevřeně vyjadřovat k problémům ve společnosti. Ukázal to průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Ilustrační foto

Vůbec žádný z politiků se o názor veřejnosti nezajímá podle 13 procent Čechů. Dalších 28 procent se domnívá, že zájem o názor lidí má naprostá menšina politiků a 38 procent lidí odpovědělo, že "spíše menšina".

Optimističtěji se na zájem politiků o mínění občanů dívají ti, kteří svoji životní úroveň hodnotí jako dobrou. Přesvědčení, že se o jejich názory nezajímá nikdo z politiků, je častější u lidí, kteří nechtějí přijít k volbám, nejsou spokojeni s fungováním demokracie, s politickou a ekonomickou situací či obecně se svým životem. Myslí si také, že pro lidi, jako jsou oni, je jedno, zda je demokratický nebo nedemokratický režim.

Polovina lidí se domnívá, že má možnost ovlivnit řešení problému ve své obci. Čtyři pětiny si ovšem myslí, že nemohou ovlivnit řešení problémů na celostátní úrovni.

Možnosti ovlivňovat veřejnou sféru lépe hodnotili lidé, kteří považují životní úroveň své domácnosti za dobrou, lidé spokojení s fungováním demokracie, lidé s vyšším vzděláním a ti, kteří považují demokracii za nejlepší možný způsob vlády.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž postřelený v Brně je ve velmi kritickém stavu

21.03.2018 14:22 Aktualizováno Brno - Muž, kterého v Brně-Žabovřeskách v úterý postřelil jiný, bojuje o život v nemocnici. Jeho…

O Rathovi je dávno rozhodnuto? Stíhají ho za politické postoje, tvrdí…

21.03.2018 13:35 Praha - Roman Jelínek a Adam Černý, obhájci Davida Ratha, dnes přednesli závěrečnou řeč. Bývalý…

Matka zavraždila novorozence, aby nepřišla o přítele. Soud jí potvrdil…

21.03.2018 12:28 Olomouc - Žena (21) z Frýdlantu nad Ostravicí si odpyká 15 let vězení za vraždu novorozence. Trest…

Počet obyvatel Česka přesáhl 10,6 milionu, přírůstek zajistili cizinci

21.03.2018 09:57 Praha - V průběhu roku 2017 vzrostl počet obyvatel České republiky o 31,2 tisíce osob. Překonal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama