Před volbami se šířily lživé letáky o Zemanovi, policie kauzu odložila

Ostrava - Policie odložila trestní oznámení kvůli šíření nepravdivých informací před prvním kolem prezidentských voleb. Na letácích stálo, že příznivci Miloše Zemana nemusí v prvním kole k volbám, protože hlava státu automaticky postupuje do druhého kola.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Miloš Zeman, prezident České repubilky

"Policejní orgán věc odložil, neboť nebyly zjištěny skutečnosti, nasvědčující spáchání trestného činu," uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Trestní oznámení tehdy podala bývalá místopředsedkyně moravskoslezské organizace Strany práv občanů (SPO) Ludmila Večerková. Osobně sice leták nedostala, ale policii kontaktovala na základě informací, které získala od známých.

Autora letáku, kterému hrozilo až tříleté vězení, se ale nakonec nepodařilo dohledat. Informace se šířila i na sociálních sítích. Zemanovi protikandidáti spojitost s výzvou odmítli.

V prvním kole získal v kraji Zeman 49,24 procenta hlasů, což byl jeho nejlepší krajský výsledek. Zvítězil i v druhém kole prezidentských voleb, když ho v kraji volilo 383.104 lidí a získal 62,31 procenta hlasů, což byl rovněž jeho nejlepší krajský výsledek.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerští úředníci poškodili stát o miliardy? Vrchní zastupitelství…

24.05.2018 14:51 Praha - Vrchní státní zastupitelství podalo žalobu na tři úředníky ministerstva průmyslu a obchodu.…

Marešová chce po státu pět milionů: Bylo to hnusný, v Rumburku si na mě…

24.05.2018 14:27 Aktualizováno Praha - Zdravotní sestra Věra Marešová, která chce od státu pětimilionové odškodné za své trestní…

Poškození srdce kvůli chaosu zdravotníků? Chlapec dostal novou šanci na…

24.05.2018 14:22 Aktualizováno Brno - Chlapec se zdravím poškozeným při těžkém porodu získal u Ústavního soudu (ÚS) novou šanci na…

České děti stále víc propadají drogám a gamblerství, ambulance pro léčbu…

24.05.2018 14:12 Praha - V Česku chybějí ambulance pro léčbu dětí se závislostmi na návykových látkách či hraní.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama