Na Liberecku zemřel dřevorubec, převrátil se na něj traktor. Další nehody v Praze a u Olomouce

Liberec/Praha/Olomouc - Ke smrtelnému úrazu došlo dnes odpoledne v lese u Všelibic na Liberecku. Na dřevorubce se převrátil traktor, muž svým zraněním podlehl na místě. V Dubu nad Moravou na Olomoucku dnes odpoledne narazil do zdi rodinného domu osobní automobil, ve kterém cestovala žena a její dvě nezletilé děti.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Tragédie se odehrála po 14:00. Záchranáři měli místě jak sanitku, tak vrtulník. "Utrpěl vážné zranění. Lékař na místě téměř přes hodinu muže resuscitoval, bohužel ale konstatoval smrt," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev.

Podle policejní mluvčí Ivany Balákové se 63letý muž společně se svým synem snažil domácím malotraktorem bez kabiny odtáhnout kládu. Ta se ale vzpříčila o pařez. "To vyhodilo maloktraktor z rovnováhy, řidič vypadl a malotraktor na něj spadl," popsala Baláková.

Na Olomoucku byla dnes zraněna řidička. Nehoda se stala v Dubu na Brodecké ulici a nahlášena byla krátce před 13:45. "Osobní automobil tam narazil do domu. V autě byla žena a dvě děti," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Žena utrpěla středně těžká poranění. "Zejména pohmoždění hrudníku a zad. Děti byly bez zranění, ale i ony byly převezeny na urgentní příjem Fakultní nemocnice Olomouc," podotkla mluvčí záchranné služby Lucie Urbanová. Lékaři děti v nemocnici důkladně vyšetří a budou sledovat jejich zdravotní stav. Při nárazu podle Hošáka nebyla výrazně narušena statika domu. "Auto v podstatě vjelo do vchodových vrat," podotkl Hošák.

Vážné zranění utrpěl 24letý muž, kterého v Českobrodské ulici v Praze srazil autobus. Nehoda se stala dnes po 18:00 u zastávky Jahodnice. "Záchranářům se zhruba po 20 minutách podařilo srdeční funkci muže obnovit. Poté mu zajistili dýchací cesty a s mnohačetnými poraněními, především hlavy, ho převezli do nemocnice," uvedla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Silnice je nyní uzavřená v obou směrech. "Provoz je ale malý a omezení ho proto nijak nekomplikuje," sdělil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Autobus podle něj nebyl linkový.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve věku 99 let zemřel válečný hrdina a politický vězeň Josef Holec

24.03.2018 11:05 Šumperk - Ve věku 99 let zemřel minulý týden válečný hrdina a bývalý politický vězeň Josef Holec,…

Češi se v noci vyspí méně, začne platit letní čas

24.03.2018 08:21 Praha - V noci na neděli začne platit letní čas. Ve 02:00 si lidé musejí posunout hodinky o 60…

Polovina Čechů hodnotí ekonomickou situaci země i životné úroveň pozitivně

23.03.2018 19:11 Praha - Životní úroveň své domácnosti považuje za dobrou více než polovina Čechů. Ekonomickou…

Server Foreign Policy opravil svůj komentář o Česku, zmírnil kritiku CSG…

23.03.2018 18:16 Washington/Praha - Americký magazín Foreign Policy podstatně zmírnil své kritické informace o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama