Kotrba má po potyčce s bezdomovci na sjezdu ČSSD problém? Přišel o práci a vše vyšetřuje policie

Praha – Incident, ke kterému došlo na nedělním sjezdu ČSSD v Hradci Králové, má pro analytika a novináře Štěpána Kotrbu dohru. Nejen, že se věcí zabývá policie, ale navíc přišel Kotrba u práci u Českého rozhlasu.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Český rozhlas

Jak jsme vás již informovali, nedělní setkání sociálních demokratů poznamenal nepříjemný incident. Analytik a komentátor Štěpán Kotrba, který byl na akci akreditován jako pracovník Českého rozhlasu, podle svědků bezdůvodně napadl dvojici bezdomovců, které postříkal pepřovým sprejem. Sám Kotrba se hájil tím, že se jen bránil, lidé, kteří vše viděli, hovoří jinak.

Kotrba byl na sjezd akreditovaný za rozhlas, pro který externě vypracovával analýzy. Veřejnoprávní médium se ale od něj distancovalo. „Pan Kotrba je externím spolupracovníkem ČRo, akreditován byl na sjezd jako analytik. Vedení ČRo se bude incidentem zabývat. ČRo se distancuje od všech projevů násilí a nesnášenlivosti,“ uvedl ještě v neděli mluvčí rozhlasu Jiří Hošna na twitteru.

V pondělí pak dodal, že rozhlas už s Kotrbou nebude dál spolupracovat. „Český rozhlas s analytikem Štěpánem Kotrbou zastavil externí spolupráci. Incident v Hradci Králové považujeme za jeho osobní selhání. Jeho reakce byla nepřiměřená a poškodila dobré jméno Českého rozhlasu,“ uvedl mluvčí.

Takové vysvětlení ale některým nestačí. „Přivítal bych ještě vysvětlení, co tak kontroverzní člověk, jako je Kotrba, pro ČRo dělal,“ reagoval na slova mluvčího jeden z diskutujících. „Překvapuje mě, ze jste s nim kdy spolupráci vůbec navazovali,“ přidal se další.

„Nemůže vás zbavit zodpovědnosti za zaměstnávání těchto lidí. Nebudu sen dávat odkazy všeho, co Kotrba řekl, nebo napsal. Podobné slinty si ostatně můžete přečíst v každém průměrném ruském propagandist plátku. Doufám,že další podobní experti poletí z ČRo dříve, než někoho napadnou,“ přisadil si jiný uživatel.

Podle dřívějšího vyjádření Českého rozhlasu je Kotrba externím spolupracovníkem analytického oddělení rozhlasu, například pro digitalizaci vysílání, a na sjezd ČSSD byl akreditován jako externí analytik.

Celou věc navíc začala prošetřovat i policie. O události se dozvěděla až z médií. „Policie ČR nyní prověřuje, co se na místě stalo," sdělila mluvčí hradecké policie Iva Kormošová. „Zatím jsme žádné oficiální oznámení neobdrželi, a to ani od přímých účastníků či případných svědků," uvedla policie v pondělí.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidič při vybržďování zabil dítě a zranil jeho rodiče, soud mu zpřísnil…

20.03.2018 16:54 Praha - Řidič Martin Kostner (36) si odpyká 11 let vězení za nehodu, při které v prosinci 2016 na…

Kauza Oleo: Žalobce trvá na vině obžalovaných včetně Rittiga

20.03.2018 14:23 Praha - Pražský vrchní soud dnes začal projednávat odvolání lobbisty Iva Rittiga v kauze Oleo…

ČR vězní nejvíc lidí v Evropě, vyrovná se Turecku a bývalým státům SSSR

20.03.2018 13:57 Štrasburk/Praha - Česká republika se řadí do skupiny států, které v Evropě v přepočtu na…

Brutální útok ve výkupně kovů: Recidivista prorazil zaměstnanci lebku

20.03.2018 13:45 Brno - Muž (38) v Brně podle obžaloby napadl ve výkupně kovů tamního pracovníka a způsobil mu vážná…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama