Muž podle obžaloby odpojil od přístrojů bratrance, soud nezačal

Ústí nad Labem - Slovák František Rajz podle obžaloby loni v dubnu odpojil od přístrojů svého bratrance, který byl po nehodě ve velmi vážném stavu v ústecké nemocnici. Soud dnes nezačal z procesních důvodů. Obžalovaný pozdě převzal obžalobu, a nebyly tak zachovány lhůty pro konání hlavního líčení. Za pokus o vraždu hrozí Rajzovi až 20 let vězení.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Rajz podle obžaloby odpojil svého bratrance od přístrojů na jednotce intenzivní péče Masarykovy nemocnice, kde byl muž hospitalizovaný v té době asi tři týdny. Události předcházela dopravní nehoda u obchodního centra v Trmicích na Ústecku. Dodávka tady najela do skupiny chodců, dva z nich zranila. Nejhůř skončil právě Rajzův bratranec.

Podle obžaloby měl muž závažné zranění páteře, byl prakticky nehybný a nemohl ani mluvit. "Vypnul tlačítko start/stop lineárního dávkovače nonadrenalinu, injektomatu, uzavřel tlačku infuzního setu dávkujícího roztok antibiotik a uzavřel tlačku infuzního setu dávkujícího roztok minerálních látek, které společně s umělou ventilací udržovaly základní životní funkce poškozeného, a ihned příslušný box urychleně opustil," píše v obžalobě státní zástupce Vladimír Jan.

Stav zraněného muže se začal okamžitě prudce zhoršovat a ztrácel vědomí. Podle žalobce nezemřel jen díky rychlému zásahu zdravotníků.

Rajz tvrdí, že se ničeho nedopustil. Policii se prý přiznal pod nátlakem. "Od mala jsme spolu vyrůstali, já bych to neudělal, je to můj bratranec. Normální člověk by to neudělal. Byl jsem tam, když kolaboval, špatně se mu dýchalo, z pusy mu šla pěna," řekl ČTK Rajz. Jaký je zdravotní stav bratrance v současné době, Rajz neví, podle svých slov má zákaz se k němu přiblížit.

"Hlavní líčení je nutné odročit, neboť obžalovaný nemá zachovanou lhůtu k přípravě na hlavní líčení," doplnila mluvčí soudu Marcela Trejbalová. Soud by se měl k případu vrátit na začátku května.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidič při vybržďování zabil dítě a zranil jeho rodiče, soud mu zpřísnil…

20.03.2018 16:54 Praha - Řidič Martin Kostner (36) si odpyká 11 let vězení za nehodu, při které v prosinci 2016 na…

Kauza Oleo: Žalobce trvá na vině obžalovaných včetně Rittiga

20.03.2018 14:23 Praha - Pražský vrchní soud dnes začal projednávat odvolání lobbisty Iva Rittiga v kauze Oleo…

ČR vězní nejvíc lidí v Evropě, vyrovná se Turecku a bývalým státům SSSR

20.03.2018 13:57 Štrasburk/Praha - Česká republika se řadí do skupiny států, které v Evropě v přepočtu na…

Brutální útok ve výkupně kovů: Recidivista prorazil zaměstnanci lebku

20.03.2018 13:45 Brno - Muž (38) v Brně podle obžaloby napadl ve výkupně kovů tamního pracovníka a způsobil mu vážná…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama