Spolek chce s Prahou 6 jednat o budoucnosti Šatovky

Praha - Spolek Šatovka nabízí radnici Prahy 6 další jednání o budoucnosti zanedbané usedlosti v Šáreckém údolí, kterou nyní obsadili squatteři. Usedlost v Šáreckém údolí obsadily dvě až tři desítky squatterů v pátek večer. Po jednání s policií a radnicí část z nich budovu opustila, ale další odejít odmítli a zůstali na střeše budovy. Dnes z ní zatím tři lidé slezli, policisté je zadrželi.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Praha

Dosavadní jednání s místními politiky podle zástupců spolku nikam nevedla. Spolek původně chtěl budovu pro komunitní nekomerční centrum. „Věříme, že existuje možnost dialogu, ten nesmí ale být jen předzvěstí dalších marných slibů a nikdy nekončících jednání," uvedla za spolek Michaela Pokutová. Spolek by mohl podle ní využívat budovy i jen dočasně.

Spolek původně nabízel, že v usedlosti zřídí občerstvení s dílnou pro cyklisty a uměleckou galerii a bude tam pořádat menší festivaly se zaměřením na výtvarné umění. Jednání s radnicí ale podle tvrzení zástupců spolku nakonec uvázla. Úřad v lednu poukázal na špatný technický stav domu, kvůli kterému pronájem možný není. „Zaráží nás, že se městská část tvářila aktivitám na oko nakloněna, aby nám pak z důvodů, které považujeme za překonatelné, přestala být ze dne na den partnerem v diskusi," sdělil člen spolku Tadeáš Polák.

Nynější počínání squatterů, kteří obsadili střechu usedlosti, představitelé spolku nehodnotí. Squatterskou iniciativu nepodnítili a snažili se postupovat oficiální cestou, tvrdí.

Radnice chce v budově Šatovka vytvořit místo pro setkávání a přednášky zejména pro seniory. Kolem budovy by v zahradě měly vyrůst menší domky, které by sloužily trvalému bydlení starších lidí. Městská část ale podle mluvčího Ondřeje Šrámka čeká už sedmým rokem na změnu územního plánu.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bývalá soudkyně Skařupová čelí další obžalobě. Její manýry snad nemají…

23.05.2018 16:03 Ostrava - Bývalá soudkyně a advokátka Věra Skařupová čelí další obžalobě. Podle ní v roce 2016…

Šéfžalobce Zeman jde po Vitáskové, podal dovolání v její neprospěch

23.05.2018 14:50 Brno - Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podal dovolání v neprospěch Aleny Vitáskové, bývalé…

V Česku jede nová kampaň: "Hustá Lída" upozorňuje na nástrahy online světa

23.05.2018 12:40 Praha - Na rizika internetu a sociálních sítí má děti i jejich rodiče upozornit nová kampaň Linky…

Kauza opencard: Nejvyšší soudu zprostil exmanažery dopravního podniku…

23.05.2018 12:31 Brno - Nejvyšší soud (NS) dnes zprostil obžaloby někdejší manažery pražského dopravního podniku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama