Mladík v depresi podřízl bratrovi krk. Soud vynesl přísný trest za vraždu

Ostrava - Za vraždu nevlastního bratra má jít mladík z Opavska do vězení na 17,5 roku. Zabíjel v domě, kde rodina žila. Školáka podle obžaloby vylákal do patra, kde mu zalepil ústa a nakonec mu podřezal hrdlo. Kauzu řešil Krajský soud v Ostravě, verdikt není pravomocný.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Muž tvrdí, že si až po činu uvědomil, co udělal. Prý chtěl spáchat sebevraždu. Rodičům napsal dopis na rozloučenou. Na život si ale nesáhl. Místo toho zavolal policii a řekl, že bratra zabil. Později se přiznal i rodičům.

Hájil se ale tím, že byl pod vlivem depresí a nebyl schopen se ovládat. Deprese potvrdili i soudní znalci. Mladík byl totiž dlouhodobě už od dětství šikanovaný.

Žalobce Vít Legerský dnes během závěrečného návrhu uvedl, že čin obžalovaného byl produktem náhlého hnutí mysli, a byl realizován bez hlubšího myšlenkového procesu a zralejší úvahy. Původní kvalifikaci vraždy spáchané s rozmyslem proto změnil. Tato úprava ale podle něj nemá vliv na případný trest. Naopak advokát obžalovaného mladíka odkazoval na potvrzené deprese a žádal o zásadnější změnu. Aby byl obžalovaný souzen pro zabití, za což by mu hrozil mírnější trest.

Tento výklad ale senát nepřijal a mladíka uznal vinným z vraždy. "Byl to jednoznačně zákeřný a likvidační útok vedený na bezbrannou osobu," řekla předsedkyně senátu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ochočený jelen má být utracen, protože zranil turistu. Češi zuří a…

22.02.2018 13:56 Praha – Jak jsme vás již informovali, Jeden z jelenů z návštěvnického centra pro pozorování tohoto…

Amnesty tepe Česko za uprchlíky a Romy. Blábol, vzkazuje Ovčáček

22.02.2018 10:48 Aktualizováno Praha - Amnesty International (AI) vydala novou zprávu o stavu lidských práv ve světě. Kromě…

Policie navrhla obžalovat chomutovského soudce Nováka

22.02.2018 10:43 Chomutov - Policie navrhla obžalovat chomutovského soudce Ivana Nováka z přijetí úplatku a advokáta…

Azyl v Česku získalo osm čínských křesťanů, dalších 70 neuspělo

22.02.2018 09:15 Praha - Ministerstvo vnitra udělilo azyl v České republice osmi čínským křesťanům, dalších 70…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama