Nejvyšší soud už vyřešil otázku, kdo má rozhodovat o Janouškovi

Brno - Nejvyšší soud (NS) už vyřešil otázku, kdo má rozhodovat o žádosti lobbisty Romana Janouška, jenž usiluje o upuštění od zbytku trestu. Verdikt je nutné nejprve doručit účastníkům řízení, teprve pak může být zveřejněn.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Nejvyšší soud České republiky

Spor o místní příslušnost se rozhořel mezi Městským soudem v Praze a Krajským soudem v Brně. Krajský soud se proto obrátil na nejvyšší instanci, aby o místní příslušnosti rozhodla.

Janoušek (49) se nevrátil do výkonu trestu, který měl přerušený ze zdravotních důvodů. Justice musí řešit jeho další osud. Krajský soud v Brně má rozhodovat jednak o Janouškově návrhu, aby mu soud odložil nástup do vězení, dokud nerozhodne o případném upuštění od zbytku trestu. V této věci se soud obrátil na Generální ředitelství Vězeňské služby se žádostí o posouzení lobbistova zdravotního stavu.

O samotném návrhu na upuštění od výkonu zbytku trestu by podle brněnského soudu měl rozhodnout ten soud, který Janouškův případ řešil jako první, tedy Městský soud v Praze. Janouškův advokát žádost skutečně poslal do Prahy, pražský soud ale celý spis následně zaslal do Brna.

Krajský soud v Brně v listopadu zamítl Janouškovu další žádost o přerušení trestu. Zároveň ale uvedl, že zdravotní prognóza nepředpokládá zlepšení a Janoušek by měl situaci řešit žádostí o upuštění od zbytku trestu.

Lobbista v roce 2012 podle pravomocného verdiktu úmyslně srazil autem ženu v Praze-Nuslích. Dostal 4,5 roku za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Do vězení nastoupil v listopadu 2014 a zůstal v něm do března 2016, poté měl trest opakovaně přerušený.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Peklo v Praze: Na Novém Městě hořel hotel. Dva mrtví, devět zraněných

20.01.2018 21:27 Aktualizováno Praha - Při požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici na Novém Městě dnes zemřeli dva lidé.…

Při honu na Kutnohorsku byl zastřelen myslivec, případ vyšetřuje policie

20.01.2018 18:51 Aktualizováno Švabinov (Kutnohorsko) - Při honu na Kutnohorsku došlo k tragédii. Dnes odpoledne tam byl zastřelen…

Jak dlouho trvá spořádat 2kilový řízek? Soutěž má nového šampióna

20.01.2018 17:40 Staré Město - Ve Starém Městě na Uherskohradišťsku se dnes konalo kuriózní klání, jehož vítězem je…

Prevence v okolí Temelína: Lidé dostávají nové tablety jodidu draselného

20.01.2018 14:31 Temelín - Obyvatelé v okolí jaderné elektrárny Temelín na Českobudějovicku dostávají nové tablety…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama