Nejvyšší soud už vyřešil otázku, kdo má rozhodovat o Janouškovi

Brno - Nejvyšší soud (NS) už vyřešil otázku, kdo má rozhodovat o žádosti lobbisty Romana Janouška, jenž usiluje o upuštění od zbytku trestu. Verdikt je nutné nejprve doručit účastníkům řízení, teprve pak může být zveřejněn.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Nejvyšší soud České republiky

Spor o místní příslušnost se rozhořel mezi Městským soudem v Praze a Krajským soudem v Brně. Krajský soud se proto obrátil na nejvyšší instanci, aby o místní příslušnosti rozhodla.

Janoušek (49) se nevrátil do výkonu trestu, který měl přerušený ze zdravotních důvodů. Justice musí řešit jeho další osud. Krajský soud v Brně má rozhodovat jednak o Janouškově návrhu, aby mu soud odložil nástup do vězení, dokud nerozhodne o případném upuštění od zbytku trestu. V této věci se soud obrátil na Generální ředitelství Vězeňské služby se žádostí o posouzení lobbistova zdravotního stavu.

O samotném návrhu na upuštění od výkonu zbytku trestu by podle brněnského soudu měl rozhodnout ten soud, který Janouškův případ řešil jako první, tedy Městský soud v Praze. Janouškův advokát žádost skutečně poslal do Prahy, pražský soud ale celý spis následně zaslal do Brna.

Krajský soud v Brně v listopadu zamítl Janouškovu další žádost o přerušení trestu. Zároveň ale uvedl, že zdravotní prognóza nepředpokládá zlepšení a Janoušek by měl situaci řešit žádostí o upuštění od zbytku trestu.

Lobbista v roce 2012 podle pravomocného verdiktu úmyslně srazil autem ženu v Praze-Nuslích. Dostal 4,5 roku za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Do vězení nastoupil v listopadu 2014 a zůstal v něm do března 2016, poté měl trest opakovaně přerušený.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

11 let stará pomluva? Soud opět zamítl žalobu Hučína na exministra Hradílka

25.04.2018 14:24 Aktualizováno Olomouc - Olomoucký vrchní soud dnes opět zamítl žalobu někdejšího disidenta a bývalého důstojníka…

Kdo vlastně napadl číšníka v Praze? Někteří z cizinců údajně sloužili jako…

25.04.2018 14:13 Aktualizováno Praha/Amsterodam - Sedm mužů ve věku od 24 do 32 let, kteří jsou podezřelí ze sobotního brutálního…

Plánování vražd z poza mříží? Lékař Barták mluví o spiknutí, prý se opil…

25.04.2018 12:59 Aktualizováno Liberec - Lékař Jaroslav Barták dnes u soudu v Liberci zopakoval, že ve věznici nechystal žádnou…

Soud přiznal odškodné matce mladíka, který zemřel na brigádě

25.04.2018 12:46 Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové přiznal matce mladíka, který utrpěl smrtelný úraz na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama