Ježíšek dorazil i do zoo. O speciální krmení zvířat v Praze a Brně byl velký zájem

Brno/Praha - O komentované krmení zvířat v brněnské zoo byl dnes velký zájem, přišlo 2200 lidí. Chovateké mluvili o konkrétních druzích zvířat, kde žijí, čím se živí, ale vyprávěli také o jednotlivých obyvatelích zoo. Podobná akce dnes do pražské zoologické zahrady přilákala 6740 lidí

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Zoo Brno v zimě.

Lidé mohli v brněnské zoo vidět krmení tygrů sumaterských, medvědů ledních, pand červených, lemurů kata a opiček drápkatých. Komentovanému krmení přálo počasí. "Zatímco loni byla zima a mrzlo, teď bylo asi osm stupňů nad nulou. Proto přišlo asi o 700 lidí více než v minulém roce," uvedl mluvčí zahrady Michal Vaňáč.

Zvířata čekalo obvyklé krmení, ale v netradiční podobě. "Třeba tygřice Satu dostala velký dárek, ve kterém měla zabalené své maso. Než ho snědla, musela se k němu dostat. Medvědi lední zase dostali zamražené dorty, ve kterých měli ryby a zeleninu," popsal Vaňáč.

Díky spolupráci zoo s organizací Velvet smile přišly i postižené děti. I se členy rodiny to bylo celkem 25 lidí. Mohli nakrmit zvířata jako například lama alpaka nebo tapír. Potom šli do africké vesnice, kde měli přichystaný stromeček a dárky.

ZOO v Brně má otevřeno všechny dny v roce. Poslední letošní den je to do 14:00, v ostatní zimní dny zavírá brány v 16:00.

Ježíšek naděloval také v ZOO Praha

"Ježíšek je tu!," napsal ředitel zahrady Miroslav Bobek na twitteru k fotografii beden s nadílkou pro zvířata. Později doplnil, že se podařilo nastřádat přes dvě tuny jídla. Lidé jedlé dárky odevzdávali zaměstnancům zoo u vchodu, zvířata si pak na dobrotách pochutnají při vánočních komentovaných krmení během dalších dnů. Například sloni, gorily, losi a zubři dostanou i neprodané vánoční stromky.

Za zvířaty dnes do zoologické zahrady zavítaly zejména rodiny s dětmi a mladé páry. Kromě komentovaných setkání a krmení pro ně zoo připravila štědrodenní vystoupení "zlatého" prasátka v Amfiteátru Rezervace Bororo. Velký zájem byl také o tygří mláďata, ke kterým ale nebylo možné přijít blízko. Aby nebyla jejich matka nervózní, zůstávali lidé za páskou několik metrů od vnitřní expozice. V obležení byl i výběh slůňat a lachtanů.

Program má zahrada v Troji připravený i Na Boží hod a na Štěpána. V poledne se koná vystoupení zvířat u ozdobeného stromečku v Amfiteátru Rezervace Bororo a ve 13:30 Cvičení lachtanů jihoafrických. V následujících dnech (28. až 30. prosince) budou pak pokračovat speciální komentovaná krmení.

Od soboty 23. prosince mohou lidé k cestě do zoo využít přívoz, který nahrazuje zřícenou trojskou lávku.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zpackaná privatizace OKD? Žalobce navrhl podmínky a zaplacení škody

20.04.2018 12:33 Ostrava - Za zpracování nepřesného posudku vedoucího k nevýhodné privatizaci těžebního podniku OKD…

Pulpán je vinen. Přes internet zneužil 160 nezletilých dívek

20.04.2018 12:14 Aktualizováno Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud dnes uznal Jaroslava Pulpána vinným z útoků na dívky přes…

Zvedá se odpor proti jadernému úložišti: Protestovat se bude na osmi…

20.04.2018 10:30 Pluhův Žďár (Jindřichohradecko) - Tuto sobotu budou obce a spolky na osmi vytipovaných lokalitách…

Vojtěch bude hájit protikuřácký zákon, polovina Čechů ho pokládá za…

20.04.2018 09:59 Praha - Třiapadesát procent Čechů považuje podle výzkumu STEM pro ministerstvo zdravotnictví…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama