Textilku Karnola zapálil žhář? Policie žádá veřejnost o pomoc při vyšetřování

Krnov - Podle místostarosty města Krnov existuje obava či důvodné podezření, že požár v bývalé textilce Karnola nevznikl náhodou. Objekt národní kulturní památky byl podle něj zabezpečen.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

V Krnově na Bruntálsku hoří budova bývalé textilky Karnola.

"Objekt je v bezprostředním centru města a díky tomu, že v rámci dotačního titulu na národní kulturní památky mělo dojít na jaře 2018 k zahájení stavebních prací, tak se tam poměrně často v těch posledních dnech vyskytovali naši pracovníci, kteří prováděli vyčištění objektu, stěhování nábytku a podobně," uvedl místostarosta Michal Brunclík (ČSSD).

Podle něj byl tudíž objekt pod velmi dobrou kontrolou. "Měli jsme zajištěné vstupní otvory, všechna okna zasklená. Je to budova určená k rekonstrukci, takže není v ideálním technickém stavu, ale na druhou stranu to nebylo o tom, že by tam bylo možné volně vstupovat a pohybovat se. Pokud tam někdo vnikl, to je zatím spekulace, ale bylo naznačeno, že to tak patrně bude, tak samozřejmě prostřednictvím nějakého násilí," upřesnil místostarosta.

Podle něj město nyní nedokáže odhadnou, kolik času bude policie pro svou práci potřebovat. Zástupci města si zatím ani nemohou objekt prohlédnout.

Dodal, že město musí objednat statika, aby posoudil, zda je objekt bezpečný a zda jej lze zachránit. "Jsme pomyslně na začátku. Už jsme samozřejmě podnikli některé drobnější věci. To znamená, že technické služby čistí bezprostřední okolí té stavby od střepů. Odbor správy majetku zajistí do budoucna to, aby ta budova byla uzavřena a nemohlo tam docházek ke vstupu cizích osob. Řešíme, jakým způsobem minimálně provizorně řešit kus chybějící střechy, jak řešit stavební otvory," podotkl Brunclík.

Policisté v souvislosti s požárem vyzývají ke spolupráci veřejnost. "Přivítají jakékoli informace, fotografie a videa, které by zachycovaly událost před příjezdem policistů, hasičů," uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková. Kriminalisty lze kontaktovat na telefonu 974 731 603 nebo bezplatné lince 158.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kdo vlastně napadl číšníka v Praze? Někteří z cizinců údajně sloužili jako…

25.04.2018 14:13 Aktualizováno Praha/Amsterodam - Sedm mužů ve věku od 24 do 32 let, kteří jsou podezřelí ze sobotního brutálního…

11 let stará pomluva? Soud opět zamítl žalobu Hučína na exministra Hradílka

25.04.2018 13:29 Olomouc - Olomoucký vrchní soud dnes opět zamítl žalobu někdejšího disidenta a bývalého důstojníka…

Plánování vražd z poza mříží? Lékař Barták mluví o spiknutí, prý se opil…

25.04.2018 12:59 Aktualizováno Liberec - Lékař Jaroslav Barták dnes u soudu v Liberci zopakoval, že ve věznici nechystal žádnou…

Soud přiznal odškodné matce mladíka, který zemřel na brigádě

25.04.2018 12:46 Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové přiznal matce mladíka, který utrpěl smrtelný úraz na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama