Trojskou lávku budou vyprošťovat tanky, trosky váží až 100 tun

Praha - K torzu trojské lávky v Praze dorazily dnes dva vyprošťovací tanky, které budou odstraňovat z řeky zbytky konstrukce. Zatím není jasné, jestli se podaří zbytky lávky vytáhnout naráz, nebo je bude nutné rozdělit na více částí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pád betonové lávky u Trojského zámku v Praze si vyžádal čtyři zraněné

Akce se účastní 17 hasičů, kteří po poledni začali s přípravnými pracemi. Bagry vyklidily zbytky mostu na břehu a nahrnuly tam zeminu, aby měly kde stát vyprošťovací tanky.

Podle odhadu velitele zásahu Davida Kareše váží trosky lávky 80 až 100 tun. Pokud by bylo nutné několik desítek metrů dlouhý kus lávky z řeky tahat po částech, mohou se práce protáhnout až do pozdního večera. Na místě je i městská policie, která v průběhu vytahování trosek z bezpečnostních důvodů uzavře okolí do 100 metrů od lávky na trojské straně.

Zhroucením lávky se dnes zabývají rovněž pražští zastupitelé, opozice kvůli němu neúspěšně navrhla odvolání primátorky Adriany Krnáčové (ANO) a jejího náměstka Petra Dolínka (ČSSD).

Institut plánování a rozvoje (IPR) vypracoval návrh změny územního plánu pro vybudování dvou nových lávek. Jedna bude na místě původní, druhá dále po proudu řeky. Policie by vyšetřování události na místě měla dokončit ještě tento týden, další prověřování se bude odehrávat na parkovišti u trojské betonárky, kam se trosky převáží.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dítě v ohrožení: Policie pátrá po 13leté dívce, mohla by si ublížit

20.01.2018 10:40 Chomutov - Policie nadále pátrá po Alici Jelínkové (13) z Chomutovska, která se v pátek vracela…

Část Šluknovska je stále bez proudu, lidé si mají zkontrolovat chaty

20.01.2018 10:31 Děčín - Po čtvrteční vichřici zůstává v Česku bez proudu už jen několik desítek odběratelů. Ve…

Bez proudu je po vichřici 150 domácností, některé silnice jsou dál uzavřené

19.01.2018 19:42 Aktualizováno Praha/Děčín - Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstávalo dnes po 19:00 bez…

Skandál v Praze: Magistrát rozeslal 2500 pokut nesprávným řidičům

19.01.2018 14:28 Aktualizováno Praha - Pražský magistrát má z ostudy kabát. Zhruba 2500 výzev k zaplacení dopravních pokut…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama