V Poličských strojírnách vzplál prach, tři lidé jsou popálení

Svitavy - V areálu Poličských strojíren se dnes dopoledne středně těžce popálili tři lidé. Při údržbě jim v drtiči vzplálo malé množství bezdýmného prachu.

Přidejte svůj názor

Hasiči

"Utrpěli středně těžká zranění obličeje, končetin a v jednom případě i na hrudníku. Po našem ošetření a podání analgetik byli převezeni do svitavské a litomyšlské nemocnice," upřesnil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

Externí firma v areálu měla za úkol údržbu drtiče. V něm ale zůstalo trochu bezdýmného prachu. Střelivina začala poté hořet. "Provedli jsme kontrolu prostoru u drtiče termokamerou, zda nejsou někde skrytá ohniska a nedošlo k zahoření," uvedl velitel zásahu Petr Dvořák.

Hejtman Martin Netolický (ČSSD), který předsedá krajské bezpečnostní radě, uvedl, že na základě dostupných informací nejde o o selhání bezpečnostního systému v areálu společnosti, spíš o chybu jednotlivce.

V posledních letech se v areálu firmy staly dvě větší nehody spojené se zbrojní výrobou. V září 2015 explodovalo 320 tun střelného prachu v hale o rozměrech přibližně 100krát 50 metrů. Střecha haly při explozi odletěla víc než 50 metrů do lesa. Při následném požáru se lehce popálili dva lidé.

Letos v únoru pak série výbuchů v Poličských strojírnách zranila 19 lidí včetně hasičů, tři lidé utrpěli těžká popálení. Výbuch způsobila trhavina TNT, která byla součástí zpracovávané munice.

Poličské strojírny se specializují na výrobu a prodej pneumatických prvků. Jsou součástí holdingu STV Invest. Ten zaměstnává přes 500 lidí a v roce 2016 měl tržby téměř 1,5 miliardy korun.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chřipka v ČR ustupuje, nemocných ubylo za minulý týden o pětinu

23.03.2018 14:28 Praha - Podle hygieniků je chřipková epidemie v ČR na ústupu. Nemocných za uplynulý týden ubylo o…

Utýraný disident donášel bachařům? Soud nařídil omluvu za nařčení mrtvého…

23.03.2018 14:00 Hradec Králové - Václavu Černíkovi se má písemně omluvit Jiřímu Wonkovi za své výroky na adresu…

V kralupské chemičce explodovaly páry, policie zná totožnost tří ze šesti…

23.03.2018 13:13 Aktualizováno Kralupy nad Vltavou - V kralupské chemičce pokračuje vyšetřování čtvrtečního výbuchu tankovací…

Češi přijeli za prací do Británie, čekalo je peklo. Soud ztrestal jejich…

23.03.2018 12:56 Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové dnes vynesl tresty v kauze obchodování s lidmi ve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama