Hasiči Olomouckém kraji musejí odstraňovat popadané stromy

Olomouc - Hasiči v Olomouckém kraji vyjížděli dnes odpoledne a večer kvůli silnému větru k dalším desítkám událostí. Od nedělního odpoledne do dnešního rána měli hasiči v Olomouckém kraji na svém kontě tři desítky výjezdů, které souvisely se silným větrem.

Přidejte svůj názor

Následky vichřice

Hasiči stejně jako ráno odstraňují hlavně popadané stromy. V Kojetíně na Přerovsku hasiči upevnili plechy, které se po silném poryvu větru uvolnily na střeše základní školy. Kvůli nepříznivé předpovědi meteorologů lze očekávat další výjezdy i další škody, řekl dnes večer ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

"Během posledních hodin vzrostl výrazněji počet výjezdů profesionálních a dobrovolných jednotek v Olomouckém kraji. V tuto chvíli evidujeme tři desítky událostí technického charakteru v podobě odstraňovaní spadaných stromů na komunikacích. V několika případech došlo k poškození elektrického vedení," uvedl Hošák.

Podle Hošáka zatím v Olomouckém kraji vítr nezpůsobil výraznější škody, avšak stále nepolevuje. "Vzhledem k aktuální situaci a předpovědím lze předpokládat nejen nárůst výjezdových události, ale i výpadky elektrického vedení, neprůjezdné komunikace i vznik škod. Operační středisko zaslalo v průběhu večera základní informace směrem ke krizovým pracovníkům, starostům obcí či jiným oprávněným zástupcům," uvedl Hošák.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chřipka v ČR ustupuje, nemocných ubylo za minulý týden o pětinu

23.03.2018 14:28 Praha - Podle hygieniků je chřipková epidemie v ČR na ústupu. Nemocných za uplynulý týden ubylo o…

Utýraný disident donášel bachařům? Soud nařídil omluvu za nařčení mrtvého…

23.03.2018 14:00 Hradec Králové - Václavu Černíkovi se má písemně omluvit Jiřímu Wonkovi za své výroky na adresu…

V kralupské chemičce explodovaly páry, policie zná totožnost tří ze šesti…

23.03.2018 13:13 Aktualizováno Kralupy nad Vltavou - V kralupské chemičce pokračuje vyšetřování čtvrtečního výbuchu tankovací…

Češi přijeli za prací do Británie, čekalo je peklo. Soud ztrestal jejich…

23.03.2018 12:56 Hradec Králové - Krajský soud v Hradci Králové dnes vynesl tresty v kauze obchodování s lidmi ve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama