Je Hlávkův most v Praze nebezpečný? Probíhají zátěžové testy, doprava omezena

Praha - Praha po nedávném zřícení trojské lávky přistoupila k preventivní kontrole statiky Hlávkova mostu. Výsledky víkendového měření poslouží při přípravě jeho plánovaných oprav. Na mostě stojí dvě tramvaje a nákladní auto a čidla snímají pohyby desek, které spojují obě mostní stavby.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Praha

V každém směru je uzavřen jeden jízdní pruh a na magistrále se tvoří kolony. Částečná uzavírka potrvá do nedělích 15:00. "Měření Hlávkova mostu jsme plánovali, ale vzhledem k situaci s trojskou lávkou jsme je urychlili," uvedla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

Kvůli měření tramvaje přes most cestující nevozí a pro auta jsou uzavřené levé jízdné pruhy v obou směrech. I proto musí odborná firma stihnout svou práci za 30 hodin. "Na Libeňském mostě jsme na to měli několik nocí," dodala Lišková.

Ve směru z Holešovic auta a tramvaje jezdí po původní stavbě z roku 1910, v opačném směru po novější dostavbě z 60. let, která byla nutná kvůli rostoucí dopravě na magistrále. "Protože každý most má jiné parametry a jinak se chová, tak mezi ně byla vložena takzvaná přechodová deska. Jejich deformace je potřeba zkontrolovat kvůli degradaci materiálu," uvedl Ludvík Hegrlík z firmy Inset, která most měří.

TSK podle Liškové nečeká žádné překvapivé výsledky, poslední zkoušky má z loňského roku. Výsledky nových použije pro přípravu projektové dokumentace pro opravu soumostí a přípravu stavebního povolení. Rekonstrukci musí projednat také s památkáři, protože mosty jsou památkově chráněné. Most je součástí severojižní magistrály. Podle posledního měření intenzity dopravy tam v pracovní den projede kolem 46.000 aut denně.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Gorila Kijivu oslaví 25. narozeniny. Zoo Praha pro ni nachystala dárek

17.03.2018 09:20 Praha - Pražská zoo v neděli oslaví 25. narozeniny gorilí samice Kijivu. Přivedla na svět čtyři…

Na vyšetřování útoku na Skripala se podílí i experti z centra ve Vyškově

15.03.2018 21:14 Praha - Na zjišťování toho, kdo a čím útočil ve Velké Británii na bývalého ruského agenta v…

Pravda vítězí? Studenti po celém Česku brání ústavu proti Zemanovi

15.03.2018 18:42 Aktualizováno Praha/Olomouc/Brno/Pardubice/Plzeň - V Česku začala v poledne stávka studentů na obranu ústavních…

Soudce Elischer skončil ve vazbě. Jeho kauza je závažná, hrozí mu 12 let

15.03.2018 16:44 Praha - Soud dnes uvalil vazbu na soudce Ivana Elischera. Panuje důvodná obava, že by mohl působit…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama