Ostravský soudce se dopustil průtahů. Kárný senát ho nepotrestal, prý je pilný

Brno/Ostrava - Soudce Aleš Volný z Krajského soudu v Ostravě se dopustil průtahů ve 14 obchodních sporech. Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) ho dnes sice částečně uznal vinným, ale od kárného opatření upustil.

Přidejte svůj názor

Krajský soud v Ostravě

Ve dvou případech zůstal soudce nečinný víc než 20 měsíců. Žaloba podaná předsedkyní krajského soudu Ivou Hrdinovou vyčítala Volnému také průtahy ve 40 incidenčních případech. Jsou to například spory o pravost, výši či pořadí pohledávek v insolvenčním řízení, případně o vyloučení určité věci z majetkové podstaty.

V této části obžaloby kárný senát Volného zprostil. Předsedkyně soudu podle kárného senátu přidělila Volnému balík incidenčních spisů neadekvátním způsobem. Opatření vydala mimo rozvrh práce, nebylo ani projednáno se soudcovskou radou, řekl předseda kárného senátu Jakub Camrda.

Volný se hájil tím, že se snažil prioritně dokončit starší obchodně závazkové spory, z nichž mnohé byly složité, týkaly se například ústních i písemných smluv o dílo. U incidenčních spisů měl navíc pochybnost o zákonnosti jejich přidělení.

Podle Hrdinové je Volný pilným soudcem. Obtížně však zvládal postupnou změnu agendy od dřívějších obchodně závazkových kauz k incidenčním sporům. "Jeho problém je uzavřená a ultrakonzervativní povaha," řekla Hrdinová.

Nyní se prý jeho výkonnost zlepšila, i proto Hrdinová dnes změnila svůj kárný návrh. Dříve žádala snížení platu o 30 procent na rok. Dnes řekla, že projednání věci kárným senátem je dostačující a žádný další postih pro Volného nežádá.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hasiči s pomocí tanků vytáhli z Vltavy stotunové torzo trojské lávky

14.12.2017 20:48 Praha – Pražští hasiči dokončili dnes večer vytahování zbytků trojské lávky z Vltavy. Na místo…

Hrozby z EU na Čechy nezabírají. Proti uprchlickým kvótám je drtivá většina

14.12.2017 17:01 Aktualizováno Praha - V říjnovém šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) dotazovalo sadu otázek…

Trojskou lávku budou vyprošťovat tanky, trosky váží až 100 tun

14.12.2017 15:59 Aktualizováno Praha - K torzu trojské lávky v Praze dorazily dnes dva vyprošťovací tanky, které budou odstraňovat…

Deviant z Děčína se přiznal. Dle žaloby zaútočil na 162 dětí, nutil je…

14.12.2017 12:00 Aktualizováno Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud začal projednávat mimořádně rozsáhlý případ sexuálních útoků…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama