Demontáž zřícené lávky bude náročná, začne na Císařském ostrově

Praha - Zaměstnanci společnosti Strabag začnou zřícenou lávku do Troje rozebírat nejdříve na Císařském ostrově. Poté se přesunou na trojský břeh. Demontáž za 10 milionů korun by měla trvat zhruba 13 dní, záležet bude ale na požadavcích soudního znalce a policie.

Přidejte svůj názor

Pád betonové lávky u Trojského zámku v Praze si vyžádal čtyři zraněné

Staveniště firmě předala Technická správa komunikací (TSK) v pondělí odpoledne. Lávka se zřítila v sobotu a zraněni byli čtyři lidé.

"Začneme na Císařském ostrově stabilizací pilíře, který je nakloněn směrem k podpěře jedna. Po stabilizaci pilíře, na kterém jsou zavěšeny zbytky nosné konstrukce, začneme lávku postupně rozebírat. Nejdřív sundáme část, která je zlomená u hlavy pilíře směrem k vodě. Potom sundáme část zlomenou směrem k opěře jedna," sdělil zástupce firmy Karel Frankota.

Zlomené části firma odstraní tak, že pod ně nahrne zeminu, na kterou je spustí. Jakmile je odveze, začne s demontáží pilíře. Následně dělníci vyndají kus lávky, který leží na břehu ostrova a zasahuje i do vody. Po vytažení díly převezou na parkoviště vedle betonárky v Troji, kde je bude zkoumat znalec.

Po skončení prací na ostrově se firma přesune na protější břeh. Postup demontáže bude stejný jako na ostrově. Na trojské straně budou práce náročnější, neboť ve Vltavě tam leží větší kus zřícené lávky.

Praha nyní chystá kontroly a uzavírky některých mostů i lávek pro pěší, mezi nimi jsou například lávka přes Berounku v Radotíně nebo lávky pro pěší na železničním mostě mezi Podskalím a Smíchovem. Na místě zřícené lávky by mohl plout přívoz a vznikne tam provizorní přemostění.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co bude s Janouškem? Zdravotní stav lobbisty má posoudit Vězeňská služba

15.12.2017 14:28 Brno - Krajský soud v Brně požádal Generální ředitelství Vězeňské služby o posouzení zdravotního…

Hasiči s pomocí tanků vytáhli z Vltavy stotunové torzo trojské lávky

14.12.2017 20:48 Praha – Pražští hasiči dokončili dnes večer vytahování zbytků trojské lávky z Vltavy. Na místo…

Hrozby z EU na Čechy nezabírají. Proti uprchlickým kvótám je drtivá většina

14.12.2017 17:01 Aktualizováno Praha - V říjnovém šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) dotazovalo sadu otázek…

Trojskou lávku budou vyprošťovat tanky, trosky váží až 100 tun

14.12.2017 15:59 Aktualizováno Praha - K torzu trojské lávky v Praze dorazily dnes dva vyprošťovací tanky, které budou odstraňovat…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama