Průzkum: V zemích V4 jsou s ekonomikou nejspokojenější Poláci. Co si myslí Češi?

Varšava - Nejvíce spokojeni s ekonomikou své země a s finanční situací svých domácností jsou mezi čtyřmi členskými státy visegrádské skupiny Poláci. 35 procent Poláků věří ve zlepšení ekonomické situace své země v příštím roce. I tento údaj je v rámci skupiny V4 nejvyšší.

Přidejte svůj názor

Varšava

Podle polské tiskové agentury PAP to vyplývá z průzkumu mínění provedeného v Polsku, České republice, Maďarsku a Slovensku. Jako dobrý hodnotí stav polského hospodářství 44 procent obyvatel Polska.

V České republice si to myslí 38 procent lidí, na Slovensku 20 procent a v Maďarsku jen 18 procent, uvedla agentura CBOS s odvoláním na srovnání anket provedených čtyřmi agenturami.

Negativně ekonomickou situaci u sebe ohodnotilo 43 procent dotázaných Slováků, 27 procent Maďarů a 19 procent Čechů. V Polsku si to podle CBOS myslí pouze 15 procent lidí.

Finanční situaci domácností považuje 54 procent polských respondentů za dobrou dobrá. V Česku takto odpovědělo 50 procent účastníků sondáže, na Slovensku 35 procent a v Maďarsku 28 procent. Opačný názor vyjádřilo 24 procent dotázaných Slováků, 19 procent Maďarů, 12 procent Čechů a jen sedm procent Poláků.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za co inkasoval miliony? Nečesaný není schopen nic doložit, u soudu…

18.01.2018 16:44 Aktualizováno Liberec - Luděk Nečesaný nemá žádné výstupy svých prací, za něž zaplatily zdravotnické firmy přes…

Objeví se u Zemana nahotinka? Lze si vsadit, Drahoš u bookmakerů posiluje

18.01.2018 16:00 Aktualizováno Praha - Šance Jiřího Drahoše na zvolení prezidentem se podle bookmakerů v posledních dnech zvyšuje.…

Taneční soubor vedl zvrhlík. Zneužíval a fotil nezletilé dívky, soud…

18.01.2018 15:06 Strakonice - Vedoucí strakonického souboru dostal za pohlavní zneužívání nezletilých tanečnic dva…

Pomalá smrt v českém vězení? Údajný hacker Nikulin strašně trpí, píše…

18.01.2018 13:08 Aktualizováno Moskva/Praha - List Izvestija upozornil na údajně vážné zhoršení zdravotního stavu Rusa Jevgenije…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama