Obžaloba chce pro Nečesaného 13 let, komplot policistů se prý nepotvrdil

Hradec Králové - Státní zástupkyně Lenka Faltusová dnes u soudu navrhla pro Lukáše Nečesaného obžalovaného z pokusu o vraždu kadeřnice 13 let vězení. Obhájce Oldřich Chudoba naopak prohlásil, že mnohé důkazy dokazují Nečesaného nevinu. I Lukáš Nečesaný opakovaně obvinění odmítl.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Krajský soud v Hradci Králové po závěrečných řečech hlavní líčení odročil na 20. listopadu na 10:00, kdy hodlá vynést rozsudek.

Útok v hořickém kadeřnictví se stal v únoru 2013. Pachatel kadeřnici opakovaně udeřil do hlavy polenem a ukradl jí několik tisíc korun. Vážně poraněné ženě zachránili život lékaři.

"Jediným možným pachatelem je obžalovaný ... Motivem obžalovaného byl finanční prospěch, i když se to bude jevit, že neměl důvod. Do Hořic byl umístěn rodinou z kázeňských důvodů, byla mu přidělována malá finanční částka," uvedla žalobkyně Faltusová. Nečesaný podle ní splácel dluhy a byl ve finanční tísni.

"Navrhuji obžalovaného uznat na vinu z vraždy ukončené ve stádiu pokusu, kdy jednal v úmyslu přímém. Pokud se jedná o trest, navrhuji uložit trest v trvání 13 let nepodmíněně a se zařazením do věznice s ostrahou," dodala.

Mluvila také o tom, že kauza zaznamenala bezprecedentní medializaci a řekla, že vyšetřování GIBS nepotvrdilo obvinění policistů z údajné manipulace s důkazy a komplotu proti obžalovanému. Podle ní by měl obžalovaný zaplatit 79.000 korun jako náhradu škody poškozené kadeřnici a přes 230.000 korun jako náhradu zdravotní pojišťovně.

Novinářům později řekla, že důkazů proti obžalovanému je víc než na počátku líčení před čtyřmi lety. "Jsem přesvědčena o tom, že důkazní situace je stále silnější. Na rozdíl od Nejvyššího soudu jsem přesvědčena, že výpověd poškozené je přímým důkazem. Její výpověď nemá rozšiřující charakter, je v zásadních rysech stejná, například v tom, že posledním, koho obsloužila, byl malý chlapec," uvedl Faltusová.

Obhajoba v opakovaném procesu trvá na nevině Nečesaného. "Nebyl prokázán žádný motiv k získání finančních prostředků. Nebyl to on, kdo se dopustil brutálního útoku. Existuje řada důkazů, které vylučují pana Nečesaného jako pachatele útoku. I po doplnění dokazování nemám důvod na předchozích závěrech cokoli měnit. Navrhuji, aby byl v celém rozsahu obžaloby zproštěn," uvedl advokát Chudoba.

"Skutek, který je mi kladen za vinu, jsem nespáchal. Skutek je odporným činem a modlím se, aby pravý pachatel byl konečně potrestán," řekl již dříve obžalovaný.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V liberecké botanické zahradě poprvé kvete vzácná orchidej

27.04.2018 09:34 Liberec - V Liberci poprvé kvete vzácná orchidej, která ve volné přírodě roste jen v horách v…

ÚS odmítl stížnost Dolíhala, za loupež u Slavkova a vraždu dostal 20 let

27.04.2018 09:06 Brno - Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Romana Dolíhala v kauze loupeže 77 milionů korun z vozidla…

Policie pátrá po chlapci (11) z Mariánských Lázní. Je hyperaktivní,…

27.04.2018 08:53 Mariánské Lázně - Policie pátrá po jedenáctiletém chlapci z Mariánských Lázní Janu Hüblerovi. Ve…

Potvrzeno: Na Ukrajině byl zadržen exdetektiv Vokál, hrozí mu až sedm let…

27.04.2018 08:14 Praha/Kyjev - Čechem zadrženým v pondělí na Ukrajině je bývalý vysoký důstojník někdejšího Útvaru…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama