Soud vynesl trest pro tyranského otce. Děti zavíral do hladomorny a surově je bil

Brno - Muž (47) z Břeclavska, který týral své dvě děti, dostal sedm let vězení. Krajský soud v Brně ho shledal vinným z týrání svěřené osoby, omezení osobní svobody, ohrožování mravní výchovy dítěte a také z nakládání s dětskou pornografií. Rozsudek není pravomocný, obhajoba se na místě odvolala.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Muž je původem z Ruska, má i americké státní občanství. Podle obžaloby děti týral od října 2015 do května 2016 v penzionu na Břeclavsku, který provozoval.

Nyní osmiletou dceru a desetiletého syna surově bil rukama do i řemenem do různých částí těla včetně hlavy, více podle spisu trestal dívku. Ji i častěji zavíral na desítky hodin do místnosti s úklidovými prostředky, častěji pak do sklepa, takzvané hladomorny. Děti ve sklepě měly plesnivou matraci s polštářem potřísněným výkaly.

Soud v hlavním líčení vyslechl dvacítku svědků, někteří týrání podle obžaloby v různé míře potvrdili. Vycházel i z výpovědí dětí z přípravného řízení. V něm chlapec uvedl, že sklepu říkali pokoj pláče. Obě děti podle posudků trpí posttraumatickou stresovou poruchou a syndromem týraného dítěte.

Muž s obžalobou nesouhlasí. Přiznal ale, že měl v posledních týdnech před svým zatčením problémy s dívkou, uvedl, že selhal jako rodič. Podle obhajoby je trest nepřiměřený.

Za nejzávažnější pochybení dokazování označil obhájce Viktor Štěpán psychiatrický a psychologický posudek, podle kterých jsou následky na dětech doživotní. Posudky, které si po více než po roce od událostí nechala zpracovat obhajoba, žádné následky neodhalily.

Policie u muže v počítači podle státní zástupkyně našla tisíce fotografií a videí s mladými chlapci. Obžalovaný muž uvedl, že je to vykonstruované.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polovina Čechů hodnotí ekonomickou situaci země i životné úroveň pozitivně

23.03.2018 19:11 Praha - Životní úroveň své domácnosti považuje za dobrou více než polovina Čechů. Ekonomickou…

Server Foreign Policy opravil svůj komentář o Česku, zmírnil kritiku CSG…

23.03.2018 18:16 Washington/Praha - Americký magazín Foreign Policy podstatně zmírnil své kritické informace o…

Odborový svaz KOVO chce uzákonit snížení pracovní doby

23.03.2018 17:20 Praha - Snížení denní pracovní doby o půl hodiny by chtěl prosadit největší odborový svaz v Česku -…

Chřipka v ČR ustupuje, nemocných ubylo za minulý týden o pětinu

23.03.2018 14:28 Praha - Podle hygieniků je chřipková epidemie v ČR na ústupu. Nemocných za uplynulý týden ubylo o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama