Požár vysokozdvižného vozíku způsobil statisícové škody, v domě na Brněnsku vybuchla kamna

Šumperk/Kolín/Brno - V průmyslové hale v obci Klopina na Šumpersku dnes vzplál vysokozdvižný vozík. Škoda na stroji byla předběžně vyčíslena na 200.000 korun, další škody na objektu budou upřesněny. V Ratenicích na Kolínsku dnes ráno hořel rodinný dům, hrozilo rozšíření ohně na okolní stavby. Hasiči zasahovali také na Brněnsku.

Přidejte svůj názor

Hasiči

"V zakouřené hale nalezli hasiči hořící vysokozdvižný vozík. Velmi rychle se jim podařilo zamezit výraznému rozšíření, i přes to ničivé plameny zcela zničily manipulační stroj a také halovou konstrukci," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Hasiči vynesli z prostor dvě tlakové láhve. "Prostory hasiči ochladili a odvětrali pomocí přetlakových ventilátorů. Co stojí za příčinou vzniku požáru, je aktuálně v šetření," dodal mluvčí.

V Ratenicích na Kolínsku dnes ráno hořel rodinný dům. Škoda činí půl milionu korun. Požár, ke kterému vyjížděli hasiči po 5:30, zasáhl kůlnu a část střechy domu. "Vzhledem k tomu, že rodinný dům se nacházel v řadě mezi ostatními domy a hrozilo nebezpečí, že by se požár mohl rozšířit na okolní stavby, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu," uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Kvůli dohašení skrytých ohnisek požáru museli hasiči rozebrat část střechy. Zásah hasičů byl ukončen po 8:00, na místě zůstala kvůli dohledu ještě jednotka.

Také ve Šlapanicích na Brněnsku dnes hořel rodinný dům. Škoda by měla být nižší než milion korun a hasiči pracují s verzí, že vybuchla kamna. "Požár se rozšířil z přízemí na půdu a na střechu, kterou rozebíráme. Dům je ve tvaru L a jedno ze dvou křídel je prakticky zničené," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Hašení trvalo zhruba dvě hodiny.

Majitelem domu byl starší muž, kterého museli odvézt do nemocnice kvůli podezření, že se nadýchal zplodin hoření. Dům se nachází na konci Masarykova náměstí v centru města.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ŽIVĚ: Smuteční procesí doprovází ostatky kardinála Berana do katedrály

21.04.2018 14:09 Aktualizováno Praha - Zástupci církve a stovky věřících dnes v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha na…

Letadlo z Vatikánu přivezlo ostatky kardinála Berana

20.04.2018 19:46 Praha - Za zvuků kostelních zvonů přistál dnes v 18:00 v Praze vojenský speciál s ostatky kardinála…

Ať uhradí škodu 5,7 miliardy, požaduje žalobce za nepřesný posudek k OKD

20.04.2018 15:47 Aktualizováno Ostrava - Za zpracování nepřesného posudku vedoucího k nevýhodné privatizaci těžebního podniku OKD…

Pulpán sexuálně zaútočil přes internet na 160 dívek. Soud vynesl trest

20.04.2018 14:51 Aktualizováno Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud dnes poslal Jaroslava Pulpána za sexuální útoky na dívky přes…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama