Nespokojený volič se domáhal dalšího lístku

Liberec - Krajský úřad v Libereckém kraji musel v souvislosti s volbami řešit velmi neobvyklou stížnost. Nespokojený volič na Sychrově na Liberecku se dožadoval dalšího kandidátního lístku.

Přidejte svůj názor

Hlasovací lístky pro volby do Poslanecké sněmovny

Volič si stěžoval, že mu v sadě chyběla strana, které se rozhodl dát svůj hlas. Komisi se nepodařilo mu vysvětlit, že dotyčná strana v Libereckém kraji kandidátku nepodala. Voliči v kraji vybírají z 24 kandidátek, v celé zemi je jich ale registrováno ještě o sedm víc. O incidentu dnes informovala Pavlína Kroupová z oddělení voleb krajského úřadu.

Podle mluvčí si volič celou věc nechtěl nechal vysvětlit. Rozhořčený volič pak nechal podle ní přímo ve volební místnosti svou stížnost. „Už mu připravuji odpověď, nepochybně bude jeho stížnost vyhodnocena jako neoprávněná. V případě, že nebude spokojen má samozřejmě plné právo napadnout výsledky voleb jako každý oprávněný volič podáním žaloby k Nejvyššímu správnímu soudu po vyhlášení výsledků voleb," dodala Kroupová.

Jinak jsou volby v Libereckém kraji zatím bez problémů a vypadá to, že účast bude vyšší než před čtyřmi lety. Podle průzkumu ČTK dosahovala dnes dvě hodiny po otevření volebních místností 40 až 50 procent.

Ve volbách do Sněmovny se letos o přízeň voličů v Libereckém kraji uchází rekordních 390 kandidátů z 24 stran a hnutí. Před čtyřmi lety vybírali voliči jen z 18 kandidátek.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko chce převézt z Vatikánu ostatky kardinála Berana

24.11.2017 12:59 Vatikán - Česko chce převézt z Vatikánu ostatky kardinála Josefa Berana, který byl po smrti v…

Lobbista Janoušek žádá upuštění od zbytku trestu

24.11.2017 12:22 Praha/Brno - Roman Janoušek podal k Městskému soudu v Praze žádost o upuštění od zbytku trestu.…

Podivná vražda Lucie v Ostravě trápí policii už 20 let, brzy bude promlčena

23.11.2017 17:13 Aktualizováno Ostrava - 15. prosince uplyne promlčecí lhůta u 20 let staré vraždy dvacetileté Lucie z Ostravy.…

Knížák se musí omluvit, Nejvyšší soud zamítl dovolání ve sporu s Fajtem

23.11.2017 17:01 Praha/Brno - Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého ředitele Národní galerie (NG) Milana…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama