Nespokojený volič se domáhal dalšího lístku

Liberec - Krajský úřad v Libereckém kraji musel v souvislosti s volbami řešit velmi neobvyklou stížnost. Nespokojený volič na Sychrově na Liberecku se dožadoval dalšího kandidátního lístku.

Přidejte svůj názor

Hlasovací lístky pro volby do Poslanecké sněmovny

Volič si stěžoval, že mu v sadě chyběla strana, které se rozhodl dát svůj hlas. Komisi se nepodařilo mu vysvětlit, že dotyčná strana v Libereckém kraji kandidátku nepodala. Voliči v kraji vybírají z 24 kandidátek, v celé zemi je jich ale registrováno ještě o sedm víc. O incidentu dnes informovala Pavlína Kroupová z oddělení voleb krajského úřadu.

Podle mluvčí si volič celou věc nechtěl nechal vysvětlit. Rozhořčený volič pak nechal podle ní přímo ve volební místnosti svou stížnost. „Už mu připravuji odpověď, nepochybně bude jeho stížnost vyhodnocena jako neoprávněná. V případě, že nebude spokojen má samozřejmě plné právo napadnout výsledky voleb jako každý oprávněný volič podáním žaloby k Nejvyššímu správnímu soudu po vyhlášení výsledků voleb," dodala Kroupová.

Jinak jsou volby v Libereckém kraji zatím bez problémů a vypadá to, že účast bude vyšší než před čtyřmi lety. Podle průzkumu ČTK dosahovala dnes dvě hodiny po otevření volebních místností 40 až 50 procent.

Ve volbách do Sněmovny se letos o přízeň voličů v Libereckém kraji uchází rekordních 390 kandidátů z 24 stran a hnutí. Před čtyřmi lety vybírali voliči jen z 18 kandidátek.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jelen z šumavského návštěvnického centra zranil turistu, zvíře bude…

21.02.2018 19:08 Kvilda (Prachaticko) – Velmi nepříjemný zážitek si ze Šumavy odnesl jeden z turistů. Napadl ho…

V Torontu zemřela vdova po Tomáši Baťovi mladším, bylo jí 91 let

21.02.2018 16:40 Aktualizováno Toronto/Zlín - V noci na dnešek v Torontu zemřela Sonja Ingrid Baťová, vdova po Tomáši Baťovi…

V sobotu startuje Matějská pouť. 115 atrakcí, novinkou je dům vzhůru nohama

21.02.2018 13:59 Praha - V sobotu 24. února začne v Praze tradiční Matějská pouť. Letos nabídne 115 atrakcí. Pro…

V 90. letech mazaně zmanipuloval Bingo, soud dnes vynesl nový trest

21.02.2018 13:20 Praha - Za zmanipulování televizní hry Bingo dostal Pavel Fantyš 3,5 lety vězení. Rozsudek…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama