Schizofrenik v Kroměříži zkopal příbuzné, pak si vypíchl oko. Soud ho poslal do detence

Kroměříž - Muž, který letos v červenci surově napadl své příbuzné, do vězení nepůjde. Je schizofrenik a trpí bludy. Kroměřížský okresní soud ho dnes poslal do detenčního ústavu.

Přidejte svůj názor

Zdravotnictví

Muž (40) trpí bludy, které v jeho případě vedou k agresi vůči sobě samému i okolí. "U tohoto konkrétního nepříčetného pachatele bylo na místě uložení zabezpečovací detence, a nikoliv toliko ústavní ochranné léčby. Ta by nezajistila účinnou ochranu společnosti," uvedl žalobce Roman Kafka.

Rozhodnutí soudu není pravomocné. Muž se sice dnešního jednání nezúčastnil, jeho obhájce Miroslav Michajlovič si však ponechal lhůtu pro případné podání stížnosti ke krajskému soudu.

Podle právníka byla u muže, který trpí schizofrenií od roku 2004, v minulosti zanedbána léčba. "Nevíme, jak se projevuje pod řádnou medikací, kterou mu lépe poskytnou v ochranné léčbě než při jeho umístění v detenci," sdělil obhájce, který prý proto nadále zvažuje podání stížnosti.

Muž podle spisu napadl své dva příbuzné 14. července v bytě na jednom z kroměřížských sídlišť. "Kopal je mimo jiné do hlavy, ohrožoval je nožem a vyhrožoval jim smrtí. Napadení naštěstí neutrpěli vážná zranění," řekl Kafka. Agresivní muž skončil ve vazbě, kde si vypíchl oko, následně byl hospitalizován v psychiatrické nemocnici. V případě příčetnosti by útočníkovi hrozilo až desetileté vězení.

Potíže se zákonem nemá muž poprvé. Už v minulosti byl v České republice opakovaně soudně trestán, zejména pro násilnou trestnou činnost. Poté žil dlouhá léta ve Francii, kde byl odsouzen na deset let vězení za pokus o vraždu. V dalších třech případech mu pak soud podle státního zástupce uložil nižší tresty za útěk z vězení či ozbrojené násilí vůči vězeňské službě. Letos byl muž z francouzského vězení propuštěn a vyhoštěn ze země.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie prověřuje kupčení s hlasy v Ústí nad Labem

21.10.2017 20:36 Ústí nad Labem - Policie prošetřuje údajné kupčení s hlasy v Ústí nad Labem. Mimo to se zabývá i…

Nespokojený volič se domáhal dalšího lístku

21.10.2017 12:42 Aktualizováno Liberec - Krajský úřad v Libereckém kraji musel v souvislosti s volbami řešit velmi neobvyklou…

Požár haly s plasty zřejmě napáchal škodu 100 milionů korun, zraněni byli…

21.10.2017 10:32 Kladno - Požár v objektu s recyklací plastů v Kamenných Žehrovicích na Kladensku dostali hasiči…

Volby v plném proudu: Odvolila 103letá seniorka, fronta v Bratislavě,…

20.10.2017 16:21 Bratislava/Praha/Ostrava - Několik desítek lidí se dnes krátce po zahájení voleb do Sněmovny…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama