Velikonoční vrah z Varnsdorfu do vězení nepůjde, soud mu nařídil léčbu

Ústí nad Labem - Jiří Nosek, který zavraždil letos o Velikonocích v severočeském Varnsdorfu svého mladšího kamaráda, neskončí ve vězení. Ústecký krajský soud mu dnes nařídil ochrannou psychiatrickou léčbu ústavní formou.

Přidejte svůj názor

Zdravotnictví

Tělo mladíka (18) našli lidé v centru Varnsdorfu o velikonočním pondělí. Zemřel na následky zranění po bodné ráně. Nosek pak nůž, kterým kamaráda bodnul, schoval doma. Krátce poté kriminalisté Noska zadrželi a obvinili z vraždy, k činu se přiznal.

Mladík se pak pokusil oběsit na prostěradle a skončil na psychiatrii. Tam znalci dospěli k názoru, že trpí duševní poruchou, konkrétně rozvíjející se schizofrenií. Státní zástupkyně Lenka Letáčková proto na začátku září Noskovo stíhání zastavila, její krok potvrdilo minulý týden i Vrchní státní zastupitelství v Praze. Kdyby byl souzen za vraždu, hrozilo by mu deset až 18 let vězení.

Podle psychiatra Michala Hesslera se u Noska schizofrenie začala rozvíjet zhruba před dvěma lety. "Jeho pobyt na svobodě je pro společnost nebezpečný, pokud by nebyl léčen," řekl dnes u soudu Hessler.

Rozhodnutí soudu není pravomocné. Státní zástupkyně se na místě vzdala možnosti na podání stížnosti, Noskův advokát si ponechal lhůtu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sjezd krajní pravice v Praze? Odpůrci se už šikují, Wilderse bude hlídat…

13.12.2017 14:49 Aktualizováno Praha - Koncem týdne se v Praze setkají špičky evropské ultrapravice sdružené ve frakci Evropa…

V Poličských strojírnách vzplál prach, tři lidé jsou popálení

13.12.2017 14:11 Aktualizováno Svitavy - V areálu Poličských strojíren se dnes dopoledne středně těžce popálili tři lidé. Při…

Kolotočový podvod za půl miliardy? Firma používala tajné zkratky, řekla…

13.12.2017 13:23 Ostrava - Krajský soud v Ostravě projednává daňový únik se škodou okolo půl miliardy korun. Dnes…

Vyjde to tentokrát? Sasko a ČR požádaly o zapsání Krušnohoří do UNESCO

13.12.2017 09:49 Drážďany - Saský ministr vnitra Markus Ulbig a český ministr kultury Daniel Herman podepsali…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama