Velikonoční vrah z Varnsdorfu do vězení nepůjde, soud mu nařídil léčbu

Ústí nad Labem - Jiří Nosek, který zavraždil letos o Velikonocích v severočeském Varnsdorfu svého mladšího kamaráda, neskončí ve vězení. Ústecký krajský soud mu dnes nařídil ochrannou psychiatrickou léčbu ústavní formou.

Přidejte svůj názor

Zdravotnictví

Tělo mladíka (18) našli lidé v centru Varnsdorfu o velikonočním pondělí. Zemřel na následky zranění po bodné ráně. Nosek pak nůž, kterým kamaráda bodnul, schoval doma. Krátce poté kriminalisté Noska zadrželi a obvinili z vraždy, k činu se přiznal.

Mladík se pak pokusil oběsit na prostěradle a skončil na psychiatrii. Tam znalci dospěli k názoru, že trpí duševní poruchou, konkrétně rozvíjející se schizofrenií. Státní zástupkyně Lenka Letáčková proto na začátku září Noskovo stíhání zastavila, její krok potvrdilo minulý týden i Vrchní státní zastupitelství v Praze. Kdyby byl souzen za vraždu, hrozilo by mu deset až 18 let vězení.

Podle psychiatra Michala Hesslera se u Noska schizofrenie začala rozvíjet zhruba před dvěma lety. "Jeho pobyt na svobodě je pro společnost nebezpečný, pokud by nebyl léčen," řekl dnes u soudu Hessler.

Rozhodnutí soudu není pravomocné. Státní zástupkyně se na místě vzdala možnosti na podání stížnosti, Noskův advokát si ponechal lhůtu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie prověřuje kupčení s hlasy v Ústí nad Labem

21.10.2017 20:36 Ústí nad Labem - Policie prošetřuje údajné kupčení s hlasy v Ústí nad Labem. Mimo to se zabývá i…

Nespokojený volič se domáhal dalšího lístku

21.10.2017 12:42 Aktualizováno Liberec - Krajský úřad v Libereckém kraji musel v souvislosti s volbami řešit velmi neobvyklou…

Požár haly s plasty zřejmě napáchal škodu 100 milionů korun, zraněni byli…

21.10.2017 10:32 Kladno - Požár v objektu s recyklací plastů v Kamenných Žehrovicích na Kladensku dostali hasiči…

Volby v plném proudu: Odvolila 103letá seniorka, fronta v Bratislavě,…

20.10.2017 16:21 Bratislava/Praha/Ostrava - Několik desítek lidí se dnes krátce po zahájení voleb do Sněmovny…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama