Z nezletilých dívek na útěku udělali prostitutky. Zvrhlému páru soud potvrdil trest

Olomouc - Marta Kurková (43) a Jiří Dirda (34) si odpykají na osm let vězení za organizaci prostituce nezletilých dívek, které byly na útěku z výchovných ústavů. Trest jim dnes potvrdil odvolací Vrchní soud v Olomouci.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Do vězení s ostrahou půjdou oba za zločin s obchodování s lidmi, za ohrožování výchovy dítěte a Kurková navíc za zločin výroby dětské pornografie.

"Obžalovaným byl ukládán trest úhrnný za spáchání více trestných činů. Ohroženi byli sazbou od pěti do 12 let. Trestné činnosti se dopouštěli vůči více osobám, k trestné činnosti poškozené vozili na území jiného státu a z trestné činnosti obžalovaní kořistili. Nelze v žádném případě považovat uvedený trest za nepřiměřený," uvedl soudce Petr Andres.

Kurková podle obžaloby nabídla třem nezletilým dívkám loni na jaře bydlení a stravu v pronajatém domě Brně, v němž bydlela s Dirdou. Dívky pak za to musely různým mužům poskytovat sexuální služby. Své výdělky odevzdávaly. Podle obžaloby je dvojice vozila kvůli prostituci i do Vídně. Jednu z nich, sedmnáctiletou, podle spisu žena nafotila nahou a fotky vystavila na erotických stránkách, aby přilákala více klientů.

Dvojice odmítla, že by se čehokoliv dopustila. Podle obžalované ji dívky samy požádaly, zda by u ní mohly na nějakou dobu zůstat, za to jí prý nabídly příspěvek na bydlení. Sami jim prý zákazníky nezprostředkovávali. Odmítli i to, že znali jejich věk i to, že jsou na útěku.

Podle obhajoby jsou navíc tresty nepřiměřené a decimující. "Prostituci provozovaly dívky samy. My jsme nebyli ti, kdo je zlákal, dělaly to ony. Peníze jsme dostali pouze za ubytování," hájil se Dirda. Dodal, že raději vezme celou vinu na sebe, než aby za to pykala jeho žena.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hasiči s pomocí tanků vytáhli z Vltavy stotunové torzo trojské lávky

14.12.2017 20:48 Praha – Pražští hasiči dokončili dnes večer vytahování zbytků trojské lávky z Vltavy. Na místo…

Hrozby z EU na Čechy nezabírají. Proti uprchlickým kvótám je drtivá většina

14.12.2017 17:01 Aktualizováno Praha - V říjnovém šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) dotazovalo sadu otázek…

Trojskou lávku budou vyprošťovat tanky, trosky váží až 100 tun

14.12.2017 15:59 Aktualizováno Praha - K torzu trojské lávky v Praze dorazily dnes dva vyprošťovací tanky, které budou odstraňovat…

Deviant z Děčína se přiznal. Dle žaloby zaútočil na 162 dětí, nutil je…

14.12.2017 12:00 Aktualizováno Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud začal projednávat mimořádně rozsáhlý případ sexuálních útoků…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama