Z nezletilých dívek na útěku udělali prostitutky. Zvrhlému páru soud potvrdil trest

Olomouc - Marta Kurková (43) a Jiří Dirda (34) si odpykají na osm let vězení za organizaci prostituce nezletilých dívek, které byly na útěku z výchovných ústavů. Trest jim dnes potvrdil odvolací Vrchní soud v Olomouci.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Do vězení s ostrahou půjdou oba za zločin s obchodování s lidmi, za ohrožování výchovy dítěte a Kurková navíc za zločin výroby dětské pornografie.

"Obžalovaným byl ukládán trest úhrnný za spáchání více trestných činů. Ohroženi byli sazbou od pěti do 12 let. Trestné činnosti se dopouštěli vůči více osobám, k trestné činnosti poškozené vozili na území jiného státu a z trestné činnosti obžalovaní kořistili. Nelze v žádném případě považovat uvedený trest za nepřiměřený," uvedl soudce Petr Andres.

Kurková podle obžaloby nabídla třem nezletilým dívkám loni na jaře bydlení a stravu v pronajatém domě Brně, v němž bydlela s Dirdou. Dívky pak za to musely různým mužům poskytovat sexuální služby. Své výdělky odevzdávaly. Podle obžaloby je dvojice vozila kvůli prostituci i do Vídně. Jednu z nich, sedmnáctiletou, podle spisu žena nafotila nahou a fotky vystavila na erotických stránkách, aby přilákala více klientů.

Dvojice odmítla, že by se čehokoliv dopustila. Podle obžalované ji dívky samy požádaly, zda by u ní mohly na nějakou dobu zůstat, za to jí prý nabídly příspěvek na bydlení. Sami jim prý zákazníky nezprostředkovávali. Odmítli i to, že znali jejich věk i to, že jsou na útěku.

Podle obhajoby jsou navíc tresty nepřiměřené a decimující. "Prostituci provozovaly dívky samy. My jsme nebyli ti, kdo je zlákal, dělaly to ony. Peníze jsme dostali pouze za ubytování," hájil se Dirda. Dodal, že raději vezme celou vinu na sebe, než aby za to pykala jeho žena.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polovina Čechů hodnotí ekonomickou situaci země i životné úroveň pozitivně

23.03.2018 19:11 Praha - Životní úroveň své domácnosti považuje za dobrou více než polovina Čechů. Ekonomickou…

Server Foreign Policy opravil svůj komentář o Česku, zmírnil kritiku CSG…

23.03.2018 18:16 Washington/Praha - Americký magazín Foreign Policy podstatně zmírnil své kritické informace o…

Odborový svaz KOVO chce uzákonit snížení pracovní doby

23.03.2018 17:20 Praha - Snížení denní pracovní doby o půl hodiny by chtěl prosadit největší odborový svaz v Česku -…

Chřipka v ČR ustupuje, nemocných ubylo za minulý týden o pětinu

23.03.2018 14:28 Praha - Podle hygieniků je chřipková epidemie v ČR na ústupu. Nemocných za uplynulý týden ubylo o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama