Tunisan týral českou manželku. Vadilo mu, že není muslimka

Ostrava - Tunisan, který několik let týral a ponižoval českou manželku, dostal dvouletý podmíněný trest se zkušební dobou 3,5 roku. Verdikt dnes vynesl Okresní soud v Ostravě. Rozsudek je pravomocný. Obě strany se vzdaly práva na odvolání.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Korán

Dvojice se seznámila v roce 2013, když žena trávila v Tunisu dovolenou s dcerou z prvního manželství. Po čtyřech dnech pobytu se s obžalovaným sblížila. Během tří měsíců si domluvili svatbu a krátce na to se vzali v Tunisu. "O islámské kultuře jsem neměla žádné informace. S rodinou manžela jsem se potkala poprvé na svatbě," uvedla žena.

Díky sňatku Tunisan získal české občanství a přestěhoval se do Ostravy. Krátce po jeho příjezdu ale začala mít dvojice problémy. "Nelíbilo se mu tady. Stěžoval si na zimu. Na nízký plat," řekla žena.

Podle ní jejímu manželovi začalo také vadit, že není muslimka a nevaří arabská jídla. Zakazoval ji nosit krátké sukně, legíny i kalhoty. Své požadavky pak vynucoval násilím. Ženu podle obžaloby bil pěstmi a často do míst, která nechtěl, aby měla na veřejnosti obnažená. Nepřípustné oblečení jí navíc schovával. Několikrát vzal podle spisu do ruky nůž a vyhrožoval, že ji i sebe zabije. Nejagresivnější byl podle žaloby v době muslimského svátku ramadánu.

Letos v červnu vše vyvrcholilo konfliktem, po kterém žena zavolala policii. Souzený Tunisan byl od té doby ve vazbě.

Během vyšetřování muž podle informací ČTK odmítal, že by manželku napadal či ji ohrožoval nožem. Dnes u soudu ale vše přiznal. Uvedl ale, že jej manželka provokovala. "Chtěl bych mít další dítě," řekl. "I když všichni říkají, že se nezmění, ráda bych mu dala druhou šanci," sdělila žena ČTK.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hasiči s pomocí tanků vytáhli z Vltavy stotunové torzo trojské lávky

14.12.2017 20:48 Praha – Pražští hasiči dokončili dnes večer vytahování zbytků trojské lávky z Vltavy. Na místo…

Hrozby z EU na Čechy nezabírají. Proti uprchlickým kvótám je drtivá většina

14.12.2017 17:01 Aktualizováno Praha - V říjnovém šetření Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) dotazovalo sadu otázek…

Trojskou lávku budou vyprošťovat tanky, trosky váží až 100 tun

14.12.2017 15:59 Aktualizováno Praha - K torzu trojské lávky v Praze dorazily dnes dva vyprošťovací tanky, které budou odstraňovat…

Deviant z Děčína se přiznal. Dle žaloby zaútočil na 162 dětí, nutil je…

14.12.2017 12:00 Aktualizováno Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud začal projednávat mimořádně rozsáhlý případ sexuálních útoků…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama