Znásilnění a pokus o vraždu v Jablonci? Svědky i oběť museli k soudu přivést v poutech

Liberec - Svědky v případu loňského znásilnění a pokusu vraždy v Jablonci musela dnes k soudu v Liberci přivést policie v poutech. Obžalován je Jozef Giňa (54), kterému hrozí 15 až 20 let vězení. Ve výpovědi údajně oběti jsou značné rozpory.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Krajskému soudu v Liberci se nedařilo doručit svědkům předvolání, šlo zejména o lidi bydlící na ubytovnách. Policisté k soudu eskortovali i čtyřicetiletou ženu, která byla obětí znásilnění a pokusu vraždy.

Podle obžaloby loni 2. září navečer popíjela s Giňou alkohol na lavičce u Penny Marketu v Jablonci a poté po ní chtěl Giňa sex. Když odmítla, stáhl jí kalhoty a pod mostem u potoka v ulici Ivana Olbrachta znásilnil.

Následně, aby zakryl svůj čin, se jí podle spisu pokusil zabít. Seděl jí na zádech, držel hlavu pod vodou v potoce a zároveň ji škrtil. Žena měla po napadení zlomený kotník od kamene, kterým ji útočník udeřil. O jejím napadení se dozvěděla policie až den poté. Žena noc strávila na ubytovně, kde bydlel i Giňa.

Obžalovaný vinu popřel. Důvěryhodnost napadené ženy zpochybnili i svědci předvolaní obhajobou. V přípravném řízení oběť uvedla, že do Jablonce přijela autobusem z Tanvaldu se svojí známou a s Giňou se seznámila v jednom jabloneckém baru. Známá dnes ale u soudu popřela, že by s ní z Tanvaldu odjela. Rozpor nevědomky objasnila další svědkyně, sestra obžalovaného muže. Sice tvrdila, že by její bratr nikomu neublížil, zároveň ale uvedla, že z Tanvaldu do Jablonce přijela napadená žena s ním. To dnes u soudu řekla i napadená žena s tím, že nikdy před tím Giňu neviděla.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaměstnanec hotelu ve Varech kradl máslo, postupně odnesl 50 kilo

21.09.2017 16:18 Karlovy Vary - Zaměstnanec (24) hotelu v Karlových Varech kradl ve skladu potraviny. Během dvou…

Platforma žaluje členy KSČ včetně Jakeše a Štrougala. Kvůli zabíjení na…

21.09.2017 15:35 Brno - Platforma evropské paměti a svědomí dnes podala k Nejvyššímu státnímu zastupitelství v Brně…

Letos požádalo o azyl v Česku 974 cizinců, výrazně klesl zájem Iráčanů

21.09.2017 14:39 Praha - Za osm měsíců letošního roku požádalo o azyl v Česku 974 cizinců, což bylo meziročně o 22…

Soud s Lukášem Nečesaným nezačal, nepřišli svědci

21.09.2017 14:15 Aktualizováno Hradec Králové - Projednávání případu Lukáše Nečesaného dnes u Krajského soudu v Hradci Králové…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama