Znásilnění a pokus o vraždu v Jablonci? Svědky i oběť museli k soudu přivést v poutech

Liberec - Svědky v případu loňského znásilnění a pokusu vraždy v Jablonci musela dnes k soudu v Liberci přivést policie v poutech. Obžalován je Jozef Giňa (54), kterému hrozí 15 až 20 let vězení. Ve výpovědi údajně oběti jsou značné rozpory.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie

Krajskému soudu v Liberci se nedařilo doručit svědkům předvolání, šlo zejména o lidi bydlící na ubytovnách. Policisté k soudu eskortovali i čtyřicetiletou ženu, která byla obětí znásilnění a pokusu vraždy.

Podle obžaloby loni 2. září navečer popíjela s Giňou alkohol na lavičce u Penny Marketu v Jablonci a poté po ní chtěl Giňa sex. Když odmítla, stáhl jí kalhoty a pod mostem u potoka v ulici Ivana Olbrachta znásilnil.

Následně, aby zakryl svůj čin, se jí podle spisu pokusil zabít. Seděl jí na zádech, držel hlavu pod vodou v potoce a zároveň ji škrtil. Žena měla po napadení zlomený kotník od kamene, kterým ji útočník udeřil. O jejím napadení se dozvěděla policie až den poté. Žena noc strávila na ubytovně, kde bydlel i Giňa.

Obžalovaný vinu popřel. Důvěryhodnost napadené ženy zpochybnili i svědci předvolaní obhajobou. V přípravném řízení oběť uvedla, že do Jablonce přijela autobusem z Tanvaldu se svojí známou a s Giňou se seznámila v jednom jabloneckém baru. Známá dnes ale u soudu popřela, že by s ní z Tanvaldu odjela. Rozpor nevědomky objasnila další svědkyně, sestra obžalovaného muže. Sice tvrdila, že by její bratr nikomu neublížil, zároveň ale uvedla, že z Tanvaldu do Jablonce přijela napadená žena s ním. To dnes u soudu řekla i napadená žena s tím, že nikdy před tím Giňu neviděla.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V kauze squatterů ze Šatovky nařídil soud hlavní líčení na březen

18.02.2018 17:13 Praha - V případu squatterů, kteří koncem minulého týdne obsadili usedlost Šatovka v Praze 6,…

Na řidiče kamionů s migranty nevrhli policisté vazbu

18.02.2018 17:09 Plzeň - Pro dva řidiče kamionů s migranty a jejich spolujezdce navrhli policisté vazbu. Budou o ní…

Do babyboxu na radnici v Praze 2 někdo odložil holčičku

18.02.2018 12:25 Praha - Druhým letošním dítětem nalezeným v babyboxu je holčička, kterou dnes dopoledne někdo…

Komise pro třetí odboj ocenila pět protikomunistických odbojářů

18.02.2018 12:10 Praha - Dalších pět účastníků třetího odboje získá za svou činnost pamětní dekrety a odznaky od…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama