Opilý strojvedoucí zabil na přejezdu dva lidi, soud vynesl trest

Havlíčkův Brod - Strojvedoucí Pavel Vejpustek (49), který loni v březnu na železničním přejezdu v Golčově Jeníkově v opilosti smetl osobní auto a usmrtil dva lidi, si má odpykat 5,5 roku do vězení. Dvouletý trest s podmíněným odkladem na dva roky dostal traťový vedoucí Miroslav Matlak.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Rozhodnutí Okresního soudu v Havlíčkově Brodě není pravomocné, všechny zúčastněné strany si ponechaly lhůtu pro případné odvolání.

Tragická nehoda se stala loni 21. března na železničním přejezdu v Mírové ulici. Nákladní vlak se srazil s osobním autem. Při nehodě zahynuli třicetiletý muž a o čtyři roky mladší žena jedoucí v autě. Dechová zkouška u strojvedoucího prokázala 1,8 promile alkoholu.

Právě alkohol hrál při rozhodnutí soudu podle Doležala podstatnou roli. "Strojvedoucí byl ohrožen trestem v rozmezí od tří do deseti let. Polehčující okolnost byl fakt, že doposud nebyl trestán. Přitěžující naopak byl alkohol," řekl soudce Jan Doležal. Trest je podle něj vyšší, než požadoval státní zástupce.

Nehoda se stala na přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací a závorami. Zabezpečovací zařízení bylo pro kolej, po níž jel posun, vypnuto. Světelná výstraha proto na příjezd vlaku neupozorňovala a závory byly zvednuty. "O vypnutém zabezpečení přejezdu byl strojvedoucí posunu informován a měl tomu přizpůsobit jízdu," uvedl už dříve mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Strojvedoucí měl při jízdě po vyloučené koleji, na níž bylo vypnuto zabezpečovací zařízení, před přejezdem houkat a jet maximální povolenou rychlostí 10 kilometrů v hodině. Strojvedoucí nehoukal a jel rychlostí 39 kilometrů v hodině.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak dlouho trvá spořádat 2kilový řízek? Soutěž má nového šampióna

20.01.2018 17:40 Staré Město - Ve Starém Městě na Uherskohradišťsku se dnes konalo kuriózní klání, jehož vítězem je…

Při honu na Kutnohorsku byl zastřelen myslivec, případ vyšetřuje policie

20.01.2018 17:04 Švabinov (Kutnohorsko) - Při honu na Kutnohorsku došlo k tragédii. Dnes odpoledne tu byl…

Prevence v okolí Temelína: Lidé dostávají nové tablety jodidu draselného

20.01.2018 14:31 Temelín - Obyvatelé v okolí jaderné elektrárny Temelín na Českobudějovicku dostávají nové tablety…

Dítě v ohrožení: Policie pátrá po 13leté dívce, mohla by si ublížit

20.01.2018 10:40 Chomutov - Policie nadále pátrá po Alici Jelínkové (13) z Chomutovska, která se v pátek vracela…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama