Opilý strojvedoucí zabil na přejezdu dva lidi, soud vynesl trest

Havlíčkův Brod - Strojvedoucí Pavel Vejpustek (49), který loni v březnu na železničním přejezdu v Golčově Jeníkově v opilosti smetl osobní auto a usmrtil dva lidi, si má odpykat 5,5 roku do vězení. Dvouletý trest s podmíněným odkladem na dva roky dostal traťový vedoucí Miroslav Matlak.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Rozhodnutí Okresního soudu v Havlíčkově Brodě není pravomocné, všechny zúčastněné strany si ponechaly lhůtu pro případné odvolání.

Tragická nehoda se stala loni 21. března na železničním přejezdu v Mírové ulici. Nákladní vlak se srazil s osobním autem. Při nehodě zahynuli třicetiletý muž a o čtyři roky mladší žena jedoucí v autě. Dechová zkouška u strojvedoucího prokázala 1,8 promile alkoholu.

Právě alkohol hrál při rozhodnutí soudu podle Doležala podstatnou roli. "Strojvedoucí byl ohrožen trestem v rozmezí od tří do deseti let. Polehčující okolnost byl fakt, že doposud nebyl trestán. Přitěžující naopak byl alkohol," řekl soudce Jan Doležal. Trest je podle něj vyšší, než požadoval státní zástupce.

Nehoda se stala na přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací a závorami. Zabezpečovací zařízení bylo pro kolej, po níž jel posun, vypnuto. Světelná výstraha proto na příjezd vlaku neupozorňovala a závory byly zvednuty. "O vypnutém zabezpečení přejezdu byl strojvedoucí posunu informován a měl tomu přizpůsobit jízdu," uvedl už dříve mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Strojvedoucí měl při jízdě po vyloučené koleji, na níž bylo vypnuto zabezpečovací zařízení, před přejezdem houkat a jet maximální povolenou rychlostí 10 kilometrů v hodině. Strojvedoucí nehoukal a jel rychlostí 39 kilometrů v hodině.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Provoz vlaků přes Teplice stál, anonym nahlásil bombu

19.09.2017 16:50 Teplice - Provoz osobních vlaků přes Teplice se dnes odpoledne na dvě a půl hodiny zastavil. Na…

Nákazu pneumokokem lidé zaměňují za nachlazení, následky mohou být fatální

19.09.2017 15:46 Praha - Nákazu pneumokokem provázenou kašlem či horečkou lidé často zaměňují za nachlazení. Každý…

Vražda bosse podsvětí Běly patrně potrestána nebude, důkazy do sebe…

19.09.2017 14:44 Aktualizováno Praha - Žalobkyně Danuše Krejčová dnes v kauze vraždy bosse tuzemského podsvětí Antonína Běly z…

O Krejčířovu "velkou" vilu nebyl zájem, dražba se zopakuje a cena klesne

19.09.2017 14:25 Praha - Do první dražby vily, ze které před 12 lety uprchl policii Radovan Krejčíř, se dnes…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama