Ze skladů v Květné začal další odvoz munice z Vrbětic

Květná - Z muničního areálu v Květné na Svitavsku začal odvoz vojenského materiálu, který sem byl převezen z Vrbětic na Zlínsku. Společnost Imex Group ho má v Květné uloženo zhruba 1500 tun. Policisté doprovod vozidlům odvážejícím munici nedělají.

Přidejte svůj názor

Epicentrum výbuchu ve Vrběticích na Zlínsku

S odvozem materiálu z Květné bude pokračovat Imex i ve středu a čtvrtek. "Pak by měli upřesnit další termíny odvozu. Dušují se ale, že do konce září by mělo být všechno pryč," řekl vedoucí areálu v Květné Vojtěch Pražan.

"Ráno dělala naše dopravní policie kontroly přepravy nebezpečných materiálů, poté jsme vše předali. Dopravu zajišťuje specializovaná firma," sdělila mluvčí pardubické policie Jana Drtinová.

Ve Vrběticích vybuchly v roce 2014 dva sklady s vojenským materiálem včetně munice, které si pronajímala ostravská Imex Group. Při prvním výbuchu zahynuli dva její zaměstnanci. Policie obě události vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení.

Do Květné byl v roce 2015 převezen i vojenský materiál firmy Eruca Technologies, bývalé Bochemie, která ho již všechen odvezla. Ve skladech zbývá ještě malé množství různých druhů munice Vojenského technického ústavu výzbroje a munice Slavičín.

Muniční areál v Květné ke konci roku 2013 vojáci opustili a ministerstvo obrany se jej pokoušelo prodat. V lednu 2015 bylo 20 z 32 skladů znovu zprovozněno, aby v nich mohla být dočasně uložena část munice z Vrbětic. Armáda se nakonec rozhodla, že si muniční sklady ponechá a bude je využívat trvale. Převzetí předpokládala k 1. červenci 2016, tomu však brání nevyklizené sklady.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Potraviny jsou u nás příliš levné, tvrdí aktivistka

20.09.2017 21:47 Aktualizováno Tržní cena potravin, které se na světě za rok vyhodí, odpovídá HDP Švýcarska. Do této ceny nejsou…

Soud řeší spor Ratha s Pacovským, dnešní jednání bylo vyhrocené

20.09.2017 16:36 Praha - Ve sporu mezi Davidem Rathem a advokátem Michalem Pacovským soud rozhodne 15. listopadu.…

Policie žádá o pomoc veřejnost, nezná totožnost oběšeného

20.09.2017 16:31 Vyškov - Policie se snaží zjistit totožnost muže, který byl v listopadu 2012 nalezen oběšený v lese…

Potomci Colloredo-Mansfeldů se opět obrátili na ÚS, chtějí mobiliář Opočna

20.09.2017 15:54 Brno - Potomci rodu Colloredo-Mansfeldů podali u Ústavního soudu (ÚS) návrh na obnovu řízení o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama