Exčlen SPO Jarošek stále nenastoupil do vězení, poslal novou lékařskou zprávu

Brno - Pravomocně odsouzený vlivný podnikatel Vladislav Jarošek, bývalý člen Strany práv občanů (dříve Strana práv občanů - zemanovci), stále nenastoupil do výkonu trestu. Lékaři jsou schopni se o něj ve vězení postarat, jeho obhájce ale k soudu poslal novou lékařskou zprávu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Věznice, ilustrační fotografie

Podnikatel byl odsouzen za daňový podvod k šestiletému trestu v roce 2012. Jaroškova firma vyrobila v roce 2003 téměř 500.000 litrů denaturovaného lihu, denaturační proces však podle soudu nebyl úspěšný, společnost líh neznehodnotila a nezaplatila z něj spotřební daň, i když z něj vyráběla nemrznoucí směs. Lihovarník způsobil škodu 70 milionů korun.

Soud mu zatím v žádostech o přerušení trestu kvůli zdravotnímu stavu vyhověl. Výkon trestu měl naposledy přerušený do začátku března, poslal ale další žádost, kterou soud posuzuje.

Už v polovině dubna na zaslanou lékařskou zprávu lékařská komise soudu odpovídala, že dalšího přerušení trestu není třeba, že ve vězení jsou schopni se o Jaroška postarat, řekla ČTK mluvčí brněnské vazební věznice Dana Krejčířová. "Následně jsme posuzovali novou lékařskou zprávu a v polovině července jsme soudu odpovídali, že závěr komise zůstal beze změn," uvedla Krejčířová. Mluvčí soudu Eva Sigmundová uvedla, že ve věci Vladislava Jaroška stále prozatím rozhodnuto nebylo.

Jarošek se trestu vyhýbal už dříve. Do vězení měl nastoupit na začátku loňského června, kdy mu skončila lhůta pro přerušení výkonu trestu. Protože se tak nestalo, vydal brněnský krajský soud příkaz k nastoupení do výkonu trestu. Policie jej v polovině července v olomoucké nemocnici zatkla a za dveřmi jeho pokoje se policisté střídali ve střežení zhruba šest týdnů. Podnikatel následně znovu požádal o přerušení trestu ze zdravotních důvodů.

Trestu se vyhýbal i před tím, kdy se tři čtvrtě roku skrýval na Slovensku. V březnu 2014 ho zatkla policie v penzionu v okrese Nové Zámky.

Jarošek vlastnil v době svého trestního stíhání vinné sklepy v Mutěnicích na Hodonínsku, kde se kromě vína vyrábějí i destiláty. V obci založil místní organizaci SPOZ. Podle dřívějších informací médií jej při té příležitosti v roce 2011, tedy v době, kdy byl již Jarošek nepravomocně odsouzen, navštívil nynější prezident Miloš Zeman.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Důchodci v nebezpečí? Průzkum ukázal, co se děje v domovech pro seniory

22.11.2017 13:26 Praha - Klienti domovů pro seniory často užívají nevhodné léky, jejich kombinace nebo zbytečně…

Třetí pohlaví? Pitomost a upadlá politická korektnost, dopálil se sexuolog…

22.11.2017 12:50 ROZHOVOR – V poslední době se na veřejnost dostává stále více kauz sexuálního obtěžování. Zároveň s…

Údajný hacker Nikulin podal stížnost k ÚS, po zatčení skončil na…

22.11.2017 09:18 Praha - Údajný ruský hacker Jevgenij Nikulin podal ústavní stížnost kvůli své hospitalizaci. V…

Fotografií roku je snímek z Libanonu, zabodovala i fotka Zemana s hůlkou

21.11.2017 19:37 Praha - Vítězem soutěže Czech Press Photo je snímek s názvem Hizballáh, oslavy vítězství nad…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama