Exčlen SPO Jarošek stále nenastoupil do vězení, poslal novou lékařskou zprávu

Brno - Pravomocně odsouzený vlivný podnikatel Vladislav Jarošek, bývalý člen Strany práv občanů (dříve Strana práv občanů - zemanovci), stále nenastoupil do výkonu trestu. Lékaři jsou schopni se o něj ve vězení postarat, jeho obhájce ale k soudu poslal novou lékařskou zprávu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Věznice, ilustrační fotografie

Podnikatel byl odsouzen za daňový podvod k šestiletému trestu v roce 2012. Jaroškova firma vyrobila v roce 2003 téměř 500.000 litrů denaturovaného lihu, denaturační proces však podle soudu nebyl úspěšný, společnost líh neznehodnotila a nezaplatila z něj spotřební daň, i když z něj vyráběla nemrznoucí směs. Lihovarník způsobil škodu 70 milionů korun.

Soud mu zatím v žádostech o přerušení trestu kvůli zdravotnímu stavu vyhověl. Výkon trestu měl naposledy přerušený do začátku března, poslal ale další žádost, kterou soud posuzuje.

Už v polovině dubna na zaslanou lékařskou zprávu lékařská komise soudu odpovídala, že dalšího přerušení trestu není třeba, že ve vězení jsou schopni se o Jaroška postarat, řekla ČTK mluvčí brněnské vazební věznice Dana Krejčířová. "Následně jsme posuzovali novou lékařskou zprávu a v polovině července jsme soudu odpovídali, že závěr komise zůstal beze změn," uvedla Krejčířová. Mluvčí soudu Eva Sigmundová uvedla, že ve věci Vladislava Jaroška stále prozatím rozhodnuto nebylo.

Jarošek se trestu vyhýbal už dříve. Do vězení měl nastoupit na začátku loňského června, kdy mu skončila lhůta pro přerušení výkonu trestu. Protože se tak nestalo, vydal brněnský krajský soud příkaz k nastoupení do výkonu trestu. Policie jej v polovině července v olomoucké nemocnici zatkla a za dveřmi jeho pokoje se policisté střídali ve střežení zhruba šest týdnů. Podnikatel následně znovu požádal o přerušení trestu ze zdravotních důvodů.

Trestu se vyhýbal i před tím, kdy se tři čtvrtě roku skrýval na Slovensku. V březnu 2014 ho zatkla policie v penzionu v okrese Nové Zámky.

Jarošek vlastnil v době svého trestního stíhání vinné sklepy v Mutěnicích na Hodonínsku, kde se kromě vína vyrábějí i destiláty. V obci založil místní organizaci SPOZ. Podle dřívějších informací médií jej při té příležitosti v roce 2011, tedy v době, kdy byl již Jarošek nepravomocně odsouzen, navštívil nynější prezident Miloš Zeman.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Potraviny jsou u nás příliš levné, tvrdí aktivistka

20.09.2017 21:47 Aktualizováno Tržní cena potravin, které se na světě za rok vyhodí, odpovídá HDP Švýcarska. Do této ceny nejsou…

Soud řeší spor Ratha s Pacovským, dnešní jednání bylo vyhrocené

20.09.2017 16:36 Praha - Ve sporu mezi Davidem Rathem a advokátem Michalem Pacovským soud rozhodne 15. listopadu.…

Policie žádá o pomoc veřejnost, nezná totožnost oběšeného

20.09.2017 16:31 Vyškov - Policie se snaží zjistit totožnost muže, který byl v listopadu 2012 nalezen oběšený v lese…

Potomci Colloredo-Mansfeldů se opět obrátili na ÚS, chtějí mobiliář Opočna

20.09.2017 15:54 Brno - Potomci rodu Colloredo-Mansfeldů podali u Ústavního soudu (ÚS) návrh na obnovu řízení o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama