Exčlen SPO Jarošek stále nenastoupil do vězení, poslal novou lékařskou zprávu

Brno - Pravomocně odsouzený vlivný podnikatel Vladislav Jarošek, bývalý člen Strany práv občanů (dříve Strana práv občanů - zemanovci), stále nenastoupil do výkonu trestu. Lékaři jsou schopni se o něj ve vězení postarat, jeho obhájce ale k soudu poslal novou lékařskou zprávu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Věznice, ilustrační fotografie

Podnikatel byl odsouzen za daňový podvod k šestiletému trestu v roce 2012. Jaroškova firma vyrobila v roce 2003 téměř 500.000 litrů denaturovaného lihu, denaturační proces však podle soudu nebyl úspěšný, společnost líh neznehodnotila a nezaplatila z něj spotřební daň, i když z něj vyráběla nemrznoucí směs. Lihovarník způsobil škodu 70 milionů korun.

Soud mu zatím v žádostech o přerušení trestu kvůli zdravotnímu stavu vyhověl. Výkon trestu měl naposledy přerušený do začátku března, poslal ale další žádost, kterou soud posuzuje.

Už v polovině dubna na zaslanou lékařskou zprávu lékařská komise soudu odpovídala, že dalšího přerušení trestu není třeba, že ve vězení jsou schopni se o Jaroška postarat, řekla ČTK mluvčí brněnské vazební věznice Dana Krejčířová. "Následně jsme posuzovali novou lékařskou zprávu a v polovině července jsme soudu odpovídali, že závěr komise zůstal beze změn," uvedla Krejčířová. Mluvčí soudu Eva Sigmundová uvedla, že ve věci Vladislava Jaroška stále prozatím rozhodnuto nebylo.

Jarošek se trestu vyhýbal už dříve. Do vězení měl nastoupit na začátku loňského června, kdy mu skončila lhůta pro přerušení výkonu trestu. Protože se tak nestalo, vydal brněnský krajský soud příkaz k nastoupení do výkonu trestu. Policie jej v polovině července v olomoucké nemocnici zatkla a za dveřmi jeho pokoje se policisté střídali ve střežení zhruba šest týdnů. Podnikatel následně znovu požádal o přerušení trestu ze zdravotních důvodů.

Trestu se vyhýbal i před tím, kdy se tři čtvrtě roku skrýval na Slovensku. V březnu 2014 ho zatkla policie v penzionu v okrese Nové Zámky.

Jarošek vlastnil v době svého trestního stíhání vinné sklepy v Mutěnicích na Hodonínsku, kde se kromě vína vyrábějí i destiláty. V obci založil místní organizaci SPOZ. Podle dřívějších informací médií jej při té příležitosti v roce 2011, tedy v době, kdy byl již Jarošek nepravomocně odsouzen, navštívil nynější prezident Miloš Zeman.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejsme stádo! Češi na Václavském náměstí kritizují Babiše a komunismus

25.02.2018 15:34 Aktualizováno Praha - Na demonstraci za svobodu, demokracii a svobodné podnikání na Václavském náměstí se sešly…

Komunismus v Česku? Okolnosti Vítězného února a předání moci totalitní KSČ

25.02.2018 14:42 Aktualizováno Rozhovor - Historik Jakub Šlouf z Ústavu pro studium totalitních režimů objasňuje okolnosti cesty…

Aktivisté protestovali u Hradu, brojí proti Zemanovi a Babišovi

25.02.2018 14:38 Praha - Před Hradem dnes protestovali aktivisté ze skupiny Kaputin proti vývoji v Česku, který…

Škoda 100 milionů korun: Hasiči dohasili objekt v Mochově, předali jej…

25.02.2018 14:12 Praha - Vyhořelý objekt v areálu bývalých mrazíren v Mochově u Prahy, který byl využíván jako…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama