Letní etapu Flory Olomouc navštívilo 30.000 lidí. Zájem byl o růže a Rajskou zahradu

Olomouc - Flora Olomouc je nejstarší českou květinovou výstavou. Její letošní letní etapu navštívilo od čtvrtka do dnešního podvečera zhruba 28.000 platících návštěvníků. S velkým zájmem se setkala přehlídka s názvem Vyznání růžím.

Přidejte svůj názor

Růže, ilustrační fotografie

Dohromady prošlo areálem výstaviště společně s dalšími hosty až 30.000. V porovnání s loňským rokem se tak návštěvnost zvýšila až o 3000 návštěvníků.

"Letošní letní etapa mezinárodní květinové výstavy Flora Olomouc zaznamenala podle předběžných výpočtů 28.000 platících návštěvníků. V součtu s čestnými, volnými a dalšími vstupenkami přesáhl počet 30.000 lidí. Je to zhruba o 2000 až 3000 návštěvníků více než loni," uvedl mluvčí výstaviště Adam Fritscher. Podle něj pomohl zvýšení zájmu především atraktivní program, ale i stabilní počasí.

Návštěvníci podle pořadatelů nejvíce obdivovali hlavní květinovou expozici v pavilonu A, kde byly představeny dvě hlavní témata. Šlo o Setkání v Rajské zahradě, kde se návštěvníci přes nebeskou bránu a bránu do ráje ocitli ve stylizovaném ráji, do něhož vtékaly čtyři řeky stejně jako v knize Genesis. Druhým hlavním tématem byla Léčivá síla stromů.

Přehlídka Vyznání růžím byla k vidění na galerii hlavního pavilonu. Zaplněny byly i okolní pavilony. "Návštěvnosti určitě napomohla i čínská expozice a výstava Terakotová armáda v pavilonu G, která bude pokračovat až do 24. září jako samostatná výstava," doplnil Fritscher. Jde o putovní výstavu. Spatřit zde mohou návštěvníci 70 hliněných soch vojáků o váze 150 kilogramů, dvě repliky koní i zmenšené repliky bojových vozů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze srazil autobus malého chlapce, je ve vážném stavu

18.11.2017 20:28 Praha - V pražských Vokovicích srazil dnes večer autobus osmiletého chlapce.

U Prahy hoří motorest, 40 jednotek nemůže požár uhasit. Dálnice D10 je…

18.11.2017 16:17 Aktualizováno Hlavenec (u Prahy) - Hasiči zasahují u požáru motorestu Čtyři kameny poblíž dálnice D10 nedaleko…

V Janáčkově divadle v Brně hořelo

18.11.2017 11:12 Brno - Hasiči dnes likvidovali požár v suterénu Janáčkova divadla v Brně. Hořela izolace u staré…

V pátek je státní svátek. Víte, kde si můžete nakoupit?

16.11.2017 14:37 Praha - Zákon, který upravuje otevírací dobu obchodů o státních svátcích, už platí více než rok.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama