Letní etapu Flory Olomouc navštívilo 30.000 lidí. Zájem byl o růže a Rajskou zahradu

Olomouc - Flora Olomouc je nejstarší českou květinovou výstavou. Její letošní letní etapu navštívilo od čtvrtka do dnešního podvečera zhruba 28.000 platících návštěvníků. S velkým zájmem se setkala přehlídka s názvem Vyznání růžím.

Přidejte svůj názor

Růže, ilustrační fotografie

Dohromady prošlo areálem výstaviště společně s dalšími hosty až 30.000. V porovnání s loňským rokem se tak návštěvnost zvýšila až o 3000 návštěvníků.

"Letošní letní etapa mezinárodní květinové výstavy Flora Olomouc zaznamenala podle předběžných výpočtů 28.000 platících návštěvníků. V součtu s čestnými, volnými a dalšími vstupenkami přesáhl počet 30.000 lidí. Je to zhruba o 2000 až 3000 návštěvníků více než loni," uvedl mluvčí výstaviště Adam Fritscher. Podle něj pomohl zvýšení zájmu především atraktivní program, ale i stabilní počasí.

Návštěvníci podle pořadatelů nejvíce obdivovali hlavní květinovou expozici v pavilonu A, kde byly představeny dvě hlavní témata. Šlo o Setkání v Rajské zahradě, kde se návštěvníci přes nebeskou bránu a bránu do ráje ocitli ve stylizovaném ráji, do něhož vtékaly čtyři řeky stejně jako v knize Genesis. Druhým hlavním tématem byla Léčivá síla stromů.

Přehlídka Vyznání růžím byla k vidění na galerii hlavního pavilonu. Zaplněny byly i okolní pavilony. "Návštěvnosti určitě napomohla i čínská expozice a výstava Terakotová armáda v pavilonu G, která bude pokračovat až do 24. září jako samostatná výstava," doplnil Fritscher. Jde o putovní výstavu. Spatřit zde mohou návštěvníci 70 hliněných soch vojáků o váze 150 kilogramů, dvě repliky koní i zmenšené repliky bojových vozů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Peklo v Praze: Na Novém Městě hořel hotel. Dva mrtví, devět zraněných

20.01.2018 21:27 Aktualizováno Praha - Při požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici na Novém Městě dnes zemřeli dva lidé.…

Při honu na Kutnohorsku byl zastřelen myslivec, případ vyšetřuje policie

20.01.2018 18:51 Aktualizováno Švabinov (Kutnohorsko) - Při honu na Kutnohorsku došlo k tragédii. Dnes odpoledne tam byl zastřelen…

Jak dlouho trvá spořádat 2kilový řízek? Soutěž má nového šampióna

20.01.2018 17:40 Staré Město - Ve Starém Městě na Uherskohradišťsku se dnes konalo kuriózní klání, jehož vítězem je…

Prevence v okolí Temelína: Lidé dostávají nové tablety jodidu draselného

20.01.2018 14:31 Temelín - Obyvatelé v okolí jaderné elektrárny Temelín na Českobudějovicku dostávají nové tablety…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama