Nejvíc švestkových knedlíků na Trnkobraní spořádal Američan, české borce nechal daleko za sebou

Vizovice - Vítězem letošního klání v pojídání švestkových knedlíků se na Vizovickém Trnkobraní stal Američan Patrick Bertoletti, dokázal jich spořádat 198.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Trnkobraní

Dosavadní rekord, který na festivalu Bertoletti vytvořil v roce 2008, však nepřekonal. Tehdy jich dokázal během chvilky zkonzumovat o 35 více.

"Vítěz letošního klání, Patrick Bertoletti, spořádal 198 knedlíků. Druhé místo obsadil Kamil Hamerský, který jich spořádal 166, a na třetím místě skončil Radim Dvořáček se 156 knedlíky," uvedla za pořadatele Klára Mixová.

Soutěž v pojídání švestkových knedlíků vyrobených podle originální receptury má na festivalu v areálu likérky Rudolf Jelínek dlouhodobou tradici. Otevřena je široké veřejnosti. Dokladem o zkonzumovaných knedlících jsou pecky, které soutěžící odkládá na talíř. Jako příloha je povolen pouze omastek a cukr.

"Na začátku letos všichni začínali se základní porcí 50 knedlíků, je to kvůli 50. výročí festivalu. Při předchozích ročnících se začínalo na 30 knedlících," doplnila Klára Mixová.

Tradice festivalu pojmenovaného po švestce (valašsky trnce) sahá do 60. let. S nápadem přišel místní lékárník Miloš Žabka, který se nechal inspirovat mikulovským a znojemským vinobraním. Původní název švestkobraní po domluvě místního ředitele pálenice a zakladatele festivalu se změnil na trnkobraní.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolem Češky zadržené v Pákistánu kolují smyšlené zprávy, prý hrozí…

23.01.2018 14:43 Aktualizováno Praha/Islámábád - Případem 21leté Češky, která byla tento měsíc zadržena na letišti v pákistánském…

Kauza gurua Járy opět u soudu. Ženy "odháčkovával" sexuálním aktem

23.01.2018 14:19 Aktualizováno Zlín - U Krajského soud ve Zlíně začal opakovaný proces s Jaroslave Dobešem (alias guru Jára) a…

Pražský imám a terorismus? Je to účelovka, abyste se báli, tvrdí filmařka,…

23.01.2018 14:12 Aktualizováno Praha/Bratislava – Jak jsme vás již informovali, policie obvinila z terorismu a přímé účasti v…

Policie už zná totožnost čtvrté oběti požáru hotelu v Praze

23.01.2018 11:08 Praha - Čtvrtou obětí, kterou si vyžádal sobotní požár hotelu v centru Prahy, byla Jihokorejka (20)…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama