Nejvíc švestkových knedlíků na Trnkobraní spořádal Američan, české borce nechal daleko za sebou

Vizovice - Vítězem letošního klání v pojídání švestkových knedlíků se na Vizovickém Trnkobraní stal Američan Patrick Bertoletti, dokázal jich spořádat 198.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Trnkobraní

Dosavadní rekord, který na festivalu Bertoletti vytvořil v roce 2008, však nepřekonal. Tehdy jich dokázal během chvilky zkonzumovat o 35 více.

"Vítěz letošního klání, Patrick Bertoletti, spořádal 198 knedlíků. Druhé místo obsadil Kamil Hamerský, který jich spořádal 166, a na třetím místě skončil Radim Dvořáček se 156 knedlíky," uvedla za pořadatele Klára Mixová.

Soutěž v pojídání švestkových knedlíků vyrobených podle originální receptury má na festivalu v areálu likérky Rudolf Jelínek dlouhodobou tradici. Otevřena je široké veřejnosti. Dokladem o zkonzumovaných knedlících jsou pecky, které soutěžící odkládá na talíř. Jako příloha je povolen pouze omastek a cukr.

"Na začátku letos všichni začínali se základní porcí 50 knedlíků, je to kvůli 50. výročí festivalu. Při předchozích ročnících se začínalo na 30 knedlících," doplnila Klára Mixová.

Tradice festivalu pojmenovaného po švestce (valašsky trnce) sahá do 60. let. S nápadem přišel místní lékárník Miloš Žabka, který se nechal inspirovat mikulovským a znojemským vinobraním. Původní název švestkobraní po domluvě místního ředitele pálenice a zakladatele festivalu se změnil na trnkobraní.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Praze srazil autobus malého chlapce, je ve vážném stavu

18.11.2017 20:28 Praha - V pražských Vokovicích srazil dnes večer autobus osmiletého chlapce.

U Prahy hoří motorest, 40 jednotek nemůže požár uhasit. Dálnice D10 je…

18.11.2017 16:17 Aktualizováno Hlavenec (u Prahy) - Hasiči zasahují u požáru motorestu Čtyři kameny poblíž dálnice D10 nedaleko…

V Janáčkově divadle v Brně hořelo

18.11.2017 11:12 Brno - Hasiči dnes likvidovali požár v suterénu Janáčkova divadla v Brně. Hořela izolace u staré…

V pátek je státní svátek. Víte, kde si můžete nakoupit?

16.11.2017 14:37 Praha - Zákon, který upravuje otevírací dobu obchodů o státních svátcích, už platí více než rok.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama