Prague Pride: Nejteplejší den v roce oslavili členové LGBT komunity pochodem na Letnou

REPORTÁŽ - Týdenní festival Prague Pride dnes vyvrcholil barevným pochodem. Ten obešel Václavské náměstí a přes Náměstí republiky vyrazil kolem Vltavy na Letnou. V parku na Letné pak čekala hudba a stánky. Jak to v průvodu vypadalo?

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Prague Pride 2017

Hlavní účastníci průvodu se sešli na spodní části Václavského náměstí. Byly mezi nimi skupinky s vlastním alegorickým vozem. Po seřazení obešli celé Václavské náměstí a vyrazili směrem k Náměstí republiky.

V čele průvodu byli kromě policistů hrdinové. Vedle sebe, téměř ruku v ruce, kráčeli Batman a Kapitán Amerika. Když se mohou shodnout zástupci DC a Marvel, proč by se nemohla spojit i společnost?

img-responsive

Průvod vedli Batman a Kapitán Amerika | foto: Daniela Ottová / EuroZpravy.cz / INCORP images

V jednom z prvních aut se vezla moderátorka Ester Janečková, která je patronkou internetové poradny pro příslušníky LGBT+ komunity. 

"Rozhodně to není zbytečný festival, protože tolerance opravdu není respekt. Navíc tu panuje skvělá atmosféra," okomentovala průvod pro EuroZprávy.cz Tereza Nejedlá, která se Prague Pride účastnila již potřetí. "Na příští přijedu zase," slíbila. 

img-responsive

Tereza Nejedlá na Pride dorazila již potřetí | foto: Daniela Ottová / EuroZpravy.cz / INCORP images

Na Pride poslalo své vozy několik firem, mezi nimi bylo například IBM nebo Microsoft. Amazon některé účastníky vybavil triky s barevným logem. Firmy svou podporu v posledních letech přestávají tajit a LGBT komunita si toho cení.

img-responsive

Vůz IBM | foto: Daniela Ottová / EuroZpravy.cz / INCORP images

Prague Pride je festivalem gayů, leseb, bisexuálů a také transgender osob. Transgender osoby mají svou vlastní válku a své vlastní problémy. Zastoupení byli i na Pride.

img-responsive

Kromě členů LGBT komunity přišli i jejich příbuzní a přátelé | foto: Daniela Ottová / EuroZpravy.cz / INCORP images

Součástí byla i takzvaná Alterna Pride, jejíž podporovatelé měli poněkud extrémní názory a spojovali Pride s Marxem a komunismem. Pořadatelé Pride je raději umístili až na konec.

img-responsive

Alterna Pride má trochu extrémní názory | foto: Daniela Ottová / EuroZpravy.cz / INCORP images

Podle organizátorů dorazilo okolo 35 000 osob, přesnější čísla prý dostanou později. Při pochodu na Letnou bylo vidět, že velká část jich je již nahoře, zbytek však stále zaplňoval Čechův most.

img-responsive

Lidé se řadili k výstupu na Letnou | foto: Daniela Ottová / EuroZpravy.cz / INCORP images

Nahoře na všechny pak čekalo pódium s DJem a hudbou, prostor byl plný stánků, kde si lidé mohli pořídit věci s logem Pride, gay literaturu či barevné oblečení.

Připravené byly i stánky s občerstvením a s pitím. Dále tam stály stánky Amnesty International či strany Zelených. Zájemci si mohli nechat odebrat krev k testování HIV. 

img-responsive

Někteří odpočívat nepotřebovali a užívali hudby | foto: Daniela Ottová / EuroZpravy.cz / INCORP images

Většina lidí se však přišla pobavit. Ať už si se svým drinkem sedli jako na piknik, nebo tančili, panovala veselá nálada a přátelská atmosféra.

Vstupte do diskuze (29)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šéf Senátu ve středu vyhlásí termín prezidentských voleb

22.08.2017 11:47 Aktualizováno Praha - Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) ve středu oznámí termín druhých přímých voleb prezidenta…

I vězeň má právo na kontakt s dětmi, zdůraznil ÚS v novém nálezu

22.08.2017 09:55 Aktualizováno Brno - Samotný výkon trestu odnětí svobody by neměl být automaticky považován za důvod upřít rodiči…

Vláda zvýšila minimální mzdu. Je to však dobře?

22.08.2017 08:36 Aktualizováno Praha – Česká vláda dnes schválila navýšení minimální mzdy na 12 200 korun, což bude platit od…

Češi mohou uctít oběti ze Španělska zápisem do kondolenční knihy

22.08.2017 08:28 Praha - Památku 15 obětí teroristických útoků v Katalánsku mohou Češi dnes a ve středu uctít…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama