Čeští podnikatelé na konci září zamíří do Alžírska

Praha – Do Alžírska na přelomu září a října se uskuteční podnikatelská mise. Hospodářská komora ČR uvedla, že v delegaci budou mimo jiné podniky z energetiky, zdravotnictví, obranného průmyslu či výrobci čistíren odpadních vod. 

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační fotografie

Mise se uskuteční od 30. září do 4. října, podnikatelé doprovodí náměstka ministra zahraničních věcí Miloslava Staška. Zástupci firem se zúčastní v alžírském hlavním městě a v městě Oran podnikatelských fór.

Uspět na více než 40milionovém trhu Alžírska, jehož páteří je ropa a zemní plyn, by mohly podle komory především firmy z oblasti zpracování surovin a energetiky, strojírenství či obranného průmyslu. V alžírském městě Relizane před několika dny otevřela svou továrnu Škoda Auto.

Spolu s Egyptem a Libyí bylo Alžírsko už od dob první republiky tradičním obchodním partnerem Československa. To si v zemi vybudovalo velmi dobré jméno jako strojírenská velmoc. "Pomáhá i fakt, že řada současných představitelů alžírské státní správy, státních podniků a soukromých firem studovala v 70. a 80. letech v Československu," uvedl mluvčí komory Miroslav Diro.

Největších objemů dosahovala obchodní výměna v 80. letech, kdy Československo poskytlo Alžírsku významné úvěry na nákup vojenské techniky a stavbu investičních celků. Prudký pokles obchodní výměny přišel v 90. letech. Loni české firmy do Alžírska vyvezly zboží za 3,5 miliardy korun.

Tradici má také spolupráce ozbrojených sil - a to v oblasti hmotných dodávek i ve výuce a přípravě specialistů. Do země v minulosti mířily zbrojní dodávky i tanky.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výbuch v pardubické Explosii: Tři lidé utrpěli středně těžká zranění

21.08.2017 19:35 Aktualizováno Pardubice - V pardubické společnosti na výrobu výbušnin Explosia dnes došlo k výbuchu, zranění…

Prodej vepřína v Letech? Souhlas musí dát akcionáři AGPI

21.08.2017 18:01 Lety (Písecko) - Vláda dnes rozhodla, že od firmy AGPI odkoupí vepřín v Letech na Písecku, který…

Vláda zvýšila minimální mzdu. Je to však dobře?

21.08.2017 16:52 Praha – Česká vláda dnes schválila navýšení minimální mzdy na 12 200 korun, což bude platit od…

Bez elektřiny třetí den, část Šumavy uzavřena. Jih Čech se stále potýká s…

21.08.2017 13:35 Aktualizováno České Budějovice - Na Českokrumlovsku jsou po sobotních bouřkách stále některé domácnosti bez…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama