Čeští podnikatelé na konci září zamíří do Alžírska

Praha – Do Alžírska na přelomu září a října se uskuteční podnikatelská mise. Hospodářská komora ČR uvedla, že v delegaci budou mimo jiné podniky z energetiky, zdravotnictví, obranného průmyslu či výrobci čistíren odpadních vod. 

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační fotografie

Mise se uskuteční od 30. září do 4. října, podnikatelé doprovodí náměstka ministra zahraničních věcí Miloslava Staška. Zástupci firem se zúčastní v alžírském hlavním městě a v městě Oran podnikatelských fór.

Uspět na více než 40milionovém trhu Alžírska, jehož páteří je ropa a zemní plyn, by mohly podle komory především firmy z oblasti zpracování surovin a energetiky, strojírenství či obranného průmyslu. V alžírském městě Relizane před několika dny otevřela svou továrnu Škoda Auto.

Spolu s Egyptem a Libyí bylo Alžírsko už od dob první republiky tradičním obchodním partnerem Československa. To si v zemi vybudovalo velmi dobré jméno jako strojírenská velmoc. "Pomáhá i fakt, že řada současných představitelů alžírské státní správy, státních podniků a soukromých firem studovala v 70. a 80. letech v Československu," uvedl mluvčí komory Miroslav Diro.

Největších objemů dosahovala obchodní výměna v 80. letech, kdy Československo poskytlo Alžírsku významné úvěry na nákup vojenské techniky a stavbu investičních celků. Prudký pokles obchodní výměny přišel v 90. letech. Loni české firmy do Alžírska vyvezly zboží za 3,5 miliardy korun.

Tradici má také spolupráce ozbrojených sil - a to v oblasti hmotných dodávek i ve výuce a přípravě specialistů. Do země v minulosti mířily zbrojní dodávky i tanky.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z jihlavské zoo utekla vlčice, chovatelé ji chytili

23.02.2018 21:19 Praha - Ze zoologické zahrady v Jihlavě utekla dnes odpoledne samice vlka iberského. Svobodu si ale…

Požár v Mochově se nedaří uhasit, hala zřejmě spadne +VIDEO

23.02.2018 21:11 Aktualizováno Mochov - Hasiči zasahují u rozsáhlého požáru v areálu mrazíren v Mochově u Prahy. K ohni postupně…

Hořící hale v Mochově se propadla střecha

23.02.2018 18:17 Mochov (u Prahy) - Hořící hale v areálu mochovských mrazíren se propadla střecha, dvěma stovkám…

OBRAZEM: Hasiči zasahují u masivního požáru v Mochově

23.02.2018 16:27 Mochov (u Prahy) - V bývalém areálu mrazíren v Mochově u Prahy nadále bojují hasiči s požárem,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama