Americká ambasáda se zapojí do festivalu Prague Pride, Chargé d’affaires se zúčastní i pochodu

Praha - Americká ambasáda podpoří festival Prague Pride. Zapojí se promítáním filmů nebo účastí v sobotním pochodu. Ambasáda o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

... jako například v podobě tohoto několik metrů dlouhého látkového pásu

V pondělí na zahájení festival Prague Pride, který veřejnosti přibližuje život leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT), promluví vedoucí ambasády Kelly Adamsová-Smithová, chargé d’affaires velvyslanectví, která vede ambasádu, dokud do Prahy nepřijede nový americký velvyslanec.

Americké zastoupení vyjádří sympatie akci také nasvícením glorietu v zahradě na Malé Straně v barvách duhy, která je symbolem LGTB komunity.

Americké velvyslanectví podporuje festival Prague Pride od roku 2011, a to jak finančně prostřednictvím takzvaných malých grantů, tak poskytováním svých prostor pro diskuze a workshopy a spoluorganizováním mezikulturních výměn.

„Velvyslanectví tím vyjadřuje solidaritu s obránci lidských práv a občanskými spolky, jejichž cílem je více respektu, svobody a důstojnosti pro menšinu LGBT v této zemi," uvedla ambasáda.

Americká diplomacie se do festivalu zapojuje posedmé. Letos poskytla prostor pro filmové projekce a diskuzi. V pondělí se v Americkém centru bude promítat oscarové drama Moonlight. V pátek bude Americké centrum hostit projekci filmu Jak přežít mor (2012), který se věnuje životu HIV pozitivních lidí.

Zástupci velvyslanectví se zúčastní i sobotního pochodu, který je každoročně nejviditelnější součástí festivalu. Loni byl pochod věnován památce obětí útoku v gay klubu v americkém Orlandu, při němž zemřelo 49 lidí. V průvodu šel i tehdejší americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro a jeho žena Tamara Newbergeová.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tisíce Čechů se bouří: Podepisují petici na záchranu jelena. Zapojil se i…

22.02.2018 18:44 Aktualizováno Praha – Jak jsme vás již informovali, Jeden z jelenů z návštěvnického centra pro pozorování tohoto…

Azyl v Česku získalo osm čínských křesťanů, dalších 70 neuspělo

22.02.2018 18:39 Aktualizováno Praha - Tři zamítnuté žádosti o azyl zatím dostali čínští křesťané, které zastupuje Organizace pro…

Amnesty tepe Česko za uprchlíky a Romy. Blábol, vzkazuje Ovčáček

22.02.2018 17:53 Aktualizováno Praha - Amnesty International (AI) vydala novou zprávu o stavu lidských práv ve světě. Kromě…

Lavina v Krkonoších částečně zavalila muže, pomoc si dokázal přivolat sám

22.02.2018 17:22 Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - V Dlouhém dole v Krkonoších dnes musel zasahovat vrtulník, horská…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama