Americká ambasáda se zapojí do festivalu Prague Pride, Chargé d’affaires se zúčastní i pochodu

Praha - Americká ambasáda podpoří festival Prague Pride. Zapojí se promítáním filmů nebo účastí v sobotním pochodu. Ambasáda o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

... jako například v podobě tohoto několik metrů dlouhého látkového pásu

V pondělí na zahájení festival Prague Pride, který veřejnosti přibližuje život leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT), promluví vedoucí ambasády Kelly Adamsová-Smithová, chargé d’affaires velvyslanectví, která vede ambasádu, dokud do Prahy nepřijede nový americký velvyslanec.

Americké zastoupení vyjádří sympatie akci také nasvícením glorietu v zahradě na Malé Straně v barvách duhy, která je symbolem LGTB komunity.

Americké velvyslanectví podporuje festival Prague Pride od roku 2011, a to jak finančně prostřednictvím takzvaných malých grantů, tak poskytováním svých prostor pro diskuze a workshopy a spoluorganizováním mezikulturních výměn.

„Velvyslanectví tím vyjadřuje solidaritu s obránci lidských práv a občanskými spolky, jejichž cílem je více respektu, svobody a důstojnosti pro menšinu LGBT v této zemi," uvedla ambasáda.

Americká diplomacie se do festivalu zapojuje posedmé. Letos poskytla prostor pro filmové projekce a diskuzi. V pondělí se v Americkém centru bude promítat oscarové drama Moonlight. V pátek bude Americké centrum hostit projekci filmu Jak přežít mor (2012), který se věnuje životu HIV pozitivních lidí.

Zástupci velvyslanectví se zúčastní i sobotního pochodu, který je každoročně nejviditelnější součástí festivalu. Loni byl pochod věnován památce obětí útoku v gay klubu v americkém Orlandu, při němž zemřelo 49 lidí. V průvodu šel i tehdejší americký velvyslanec v Praze Andrew Schapiro a jeho žena Tamara Newbergeová.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výbuch v pardubické Explosii: Tři lidé utrpěli středně těžká zranění

21.08.2017 19:35 Aktualizováno Pardubice - V pardubické společnosti na výrobu výbušnin Explosia dnes došlo k výbuchu, zranění…

Prodej vepřína v Letech? Souhlas musí dát akcionáři AGPI

21.08.2017 18:01 Lety (Písecko) - Vláda dnes rozhodla, že od firmy AGPI odkoupí vepřín v Letech na Písecku, který…

Vláda zvýšila minimální mzdu. Je to však dobře?

21.08.2017 16:52 Praha – Česká vláda dnes schválila navýšení minimální mzdy na 12 200 korun, což bude platit od…

Bez elektřiny třetí den, část Šumavy uzavřena. Jih Čech se stále potýká s…

21.08.2017 13:35 Aktualizováno České Budějovice - Na Českokrumlovsku jsou po sobotních bouřkách stále některé domácnosti bez…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama