Nejlepší koupání v Praze je v Motole a Radotíně, tvrdí hygienici

Praha – S horkými dny lidé dostávají chuť vykoupat se a relaxovat u vody. Kde však v Praze je bezpečné koupání? Zeptali jsme se, kde se můžete koupat bez obav a čemu se raději vyhnout.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Koupání - ilustrační fotka

Pravidla pro majitele veřejných koupališť jsou přísná. Voda musí odpovídat požadavkům na kvalitu vody, které jsou určeny v zákonu o ochraně veřejného zdraví. Provozovatelé koupališť musí provádět četné kontroly, jejichž počet je také určen podle zákona. Informace o kvalitě vody pak předává hygienické stanici.

Hygienická stanice informace o vodě kontroluje, vyhodnocuje a pak na zveřejňuje na svých webových stránkách, kde si mohou lidé přečíst, které koupaliště je pro ně v aktuální době vhodné a které není. Tyto informace se snaží často aktualizovat, aby mohli podávat co nejlepší informace.

„V současné době je voda vhodná ke koupání na koupalištích Divoká Šárka, v Motole a v Radotíně, kde voda čistá a nezávadná,“ uvedla pro EuroZprávy.cz za Pražskou hygienickou stanici Blanka Omelková. Souhlasil s ní i Richard Beneš z Lesů hlavního města Prahy. „Nejčistější voda je jednoznačně na Motole, konkrétně Motolský rybník R2,“ komentoval.

Ke koupání je vhodné ještě koupaliště Džbán, ve kterém je voda se zhoršenou jakostí, což znamená sníženou průhlednost. Nepříliš průzračná voda však podle Omelkové neznamená, že se v ní nedá koupat. Džbán je stále bezpečný ke koupání.

Hygienická stanice nedoporučuje koupání na koupalištích Hostivař a Šeberák, kde se podle rozborů přemnožily sinice. „Voda představuje zdravotní riziko hlavně pro děti, těhotné, alergiky či osoby se sníženou imunitou,“ vysvětlila Omelková. Na koupališti Šeberák je koupání zcela zakázáno.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zlínsko zasáhla silná bouřka. Hasiči likvidovali stromy, voda vytopila kemp

22.07.2017 22:26 Zlín - Zlínsko dnes v podvečer zasáhla silná bouřka s přívalovým deštěm a místy i kroupami.…

Jak mluvit s hluchým? Odezírání je záludné, omyl může mít vážné následky

22.07.2017 16:13 Aktualizováno ROZHOVOR – V Česku žije zhruba půl milionu lidí s různým typem sluchového postižení. Jde tedy o…

Báli jsme se cunami, děti plakaly. Rekreanti z ostrova Kos s úlevou…

21.07.2017 16:28 Brno - Dnes před 14:00 na brněnském letišti v Tuřanech přistáli rekreanti, kteří trávili minulé dny…

V teplickém aquacentru málem utonul nezletilý chlapec

21.07.2017 16:22 Teplice/Kladno - Ve vážném stavu skončil chlapec, který se ve středu málem utopil v aquacentru v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama