Nejlepší koupání v Praze je v Motole a Radotíně, tvrdí hygienici

Praha – S horkými dny lidé dostávají chuť vykoupat se a relaxovat u vody. Kde však v Praze je bezpečné koupání? Zeptali jsme se, kde se můžete koupat bez obav a čemu se raději vyhnout.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Koupání - ilustrační fotka

Pravidla pro majitele veřejných koupališť jsou přísná. Voda musí odpovídat požadavkům na kvalitu vody, které jsou určeny v zákonu o ochraně veřejného zdraví. Provozovatelé koupališť musí provádět četné kontroly, jejichž počet je také určen podle zákona. Informace o kvalitě vody pak předává hygienické stanici.

Hygienická stanice informace o vodě kontroluje, vyhodnocuje a pak na zveřejňuje na svých webových stránkách, kde si mohou lidé přečíst, které koupaliště je pro ně v aktuální době vhodné a které není. Tyto informace se snaží často aktualizovat, aby mohli podávat co nejlepší informace.

„V současné době je voda vhodná ke koupání na koupalištích Divoká Šárka, v Motole a v Radotíně, kde voda čistá a nezávadná,“ uvedla pro EuroZprávy.cz za Pražskou hygienickou stanici Blanka Omelková. Souhlasil s ní i Richard Beneš z Lesů hlavního města Prahy. „Nejčistější voda je jednoznačně na Motole, konkrétně Motolský rybník R2,“ komentoval.

Ke koupání je vhodné ještě koupaliště Džbán, ve kterém je voda se zhoršenou jakostí, což znamená sníženou průhlednost. Nepříliš průzračná voda však podle Omelkové neznamená, že se v ní nedá koupat. Džbán je stále bezpečný ke koupání.

Hygienická stanice nedoporučuje koupání na koupalištích Hostivař a Šeberák, kde se podle rozborů přemnožily sinice. „Voda představuje zdravotní riziko hlavně pro děti, těhotné, alergiky či osoby se sníženou imunitou,“ vysvětlila Omelková. Na koupališti Šeberák je koupání zcela zakázáno.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policisté stále pátrají po Alici (13) z Chomutovska, rodiče jí poslali…

21.01.2018 15:58 Aktualizováno Chomutov - Policie stále hledá Alici Jelínkovou (13) z Chomutovska, která o sobě od pátku nedala…

Požár v pražském hotelu má už čtyři oběti, mezi nimi Němec a Jihokorejka

21.01.2018 13:09 Aktualizováno Praha - Sobotní požár hotelu v centru Prahy má už čtyři oběti. Dva mladí cizinci - jednadvacetiletý…

Peklo v Praze: Na Novém Městě hořel hotel. Dva mrtví, devět zraněných

20.01.2018 21:27 Aktualizováno Praha - Při požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici na Novém Městě dnes zemřeli dva lidé.…

Při honu na Kutnohorsku byl zastřelen myslivec, případ vyšetřuje policie

20.01.2018 18:51 Aktualizováno Švabinov (Kutnohorsko) - Při honu na Kutnohorsku došlo k tragédii. Dnes odpoledne tam byl zastřelen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama