Žádný alkohol dětem. O prázdninách budou rozsáhlé kontroly restaurací a kempů

Praha - Od července do konce září se budou opět konat rozsáhlé kontroly, které se zaměří na zakázaný prodej alkoholu dětem v restauracích, barech, hernách, kempech či na hudebních festivalech. V roce 2015 bylo odhaleno 660 dětí pod vlivem alkoholu, loni jich bylo 395.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Podle náměstka policejního prezidenta Martina Vondráška bude kontrolní akce speciální tím, že se jí kromě policistů účastní také celníci, hygienici, hasiči nebo pracovníci obchodní inspekce.

Hlavním cílem je prevence a snaha předejít problematickým jevům, kterým jsou děti o prázdninách vystaveny. "Nechceme trestat ty provozovatele, s kterými máme po celý rok dobrou zkušenost," zdůraznil Vondrášek.

Jedním z důvodů kontrol je to, že se Česko v rámci Evropy dlouhodobě pohybuje na předních příčkách, co se týče konzumace alkoholu, tabáku, cigaret či hraní hazardu u dětí.

Například podle Evropské školní studie přes 95 procent studentů ochutnalo alkohol a 86 procent mladistvých vnímá dostupnost alkoholu v tuzemsku jako velmi snadnou.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel komentátor a spolupracovník serveru EuroZprávy.cz Vojtěch Varyš

19.01.2018 09:24 Praha – Svět České žurnalistiky truchlí. Přišel o jednu z mladých a přesto výrazných tváří –…

Bez proudu je po vichřici 5500 domácností, nejhůř dopadl sever Čech

19.01.2018 09:23 Aktualizováno Praha/Děčín - Kvůli vichřici, která ve čtvrtek večer zasáhla Česko, zůstává bez elektřiny zhruba…

Za co inkasoval miliony? Nečesaný není schopen nic doložit, u soudu…

18.01.2018 16:44 Aktualizováno Liberec - Luděk Nečesaný nemá žádné výstupy svých prací, za něž zaplatily zdravotnické firmy přes…

Objeví se u Zemana nahotinka? Lze si vsadit, Drahoš u bookmakerů posiluje

18.01.2018 16:00 Aktualizováno Praha - Šance Jiřího Drahoše na zvolení prezidentem se podle bookmakerů v posledních dnech zvyšuje.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama