Žádný alkohol dětem. O prázdninách budou rozsáhlé kontroly restaurací a kempů

Praha - Od července do konce září se budou opět konat rozsáhlé kontroly, které se zaměří na zakázaný prodej alkoholu dětem v restauracích, barech, hernách, kempech či na hudebních festivalech. V roce 2015 bylo odhaleno 660 dětí pod vlivem alkoholu, loni jich bylo 395.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Podle náměstka policejního prezidenta Martina Vondráška bude kontrolní akce speciální tím, že se jí kromě policistů účastní také celníci, hygienici, hasiči nebo pracovníci obchodní inspekce.

Hlavním cílem je prevence a snaha předejít problematickým jevům, kterým jsou děti o prázdninách vystaveny. "Nechceme trestat ty provozovatele, s kterými máme po celý rok dobrou zkušenost," zdůraznil Vondrášek.

Jedním z důvodů kontrol je to, že se Česko v rámci Evropy dlouhodobě pohybuje na předních příčkách, co se týče konzumace alkoholu, tabáku, cigaret či hraní hazardu u dětí.

Například podle Evropské školní studie přes 95 procent studentů ochutnalo alkohol a 86 procent mladistvých vnímá dostupnost alkoholu v tuzemsku jako velmi snadnou.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi dnes vzdali poctu filmaři Miloši Formanovi

22.04.2018 21:56 Praha - Zaplněná Smetanova síň Obecního domu v Praze dnes potleskem na konci projekce filmu Amadeus…

Stovky lidí v Praze pochodují proti antisemitismu

22.04.2018 16:25 Aktualizováno Praha - Centrem Prahy se dnes vydal Pochod dobré vůle, který má připomenout památku židovských…

Archeologové našli v Brně unikát. Stopy po Keltech i Germánech

22.04.2018 15:45 Brno - Hroby po Keltech a Germánech, ale i stopy římského tábora našli archeologové při vykopávkách…

ŽIVĚ: Smuteční procesí doprovází ostatky kardinála Berana do katedrály

21.04.2018 14:09 Aktualizováno Praha - Zástupci církve a stovky věřících dnes v katedrále svatého Víta, Václava a Vojtěcha na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama