Přestat kouřit a neztloustnout? To není sci-fi!

Praha – Moderní je nekouřit. Doby, kdy bylo trendy a cool chodit po ulici s cigaretou jsou dávno pasé. Co když jste ale kuřákem a přejete si přestat? Obáváte se kil navíc? Nebojte se, můžete s kouřením přestat a přes to nepřibírat.

Přidejte svůj názor

Cigarety, kouření

Za vším stojí silná vůle. Je to stejné při hubnutí, kouření či pití alkoholu. Musíte se rozhodnout v hlavě a reakce těla jsou už jen doprovodný jev. Vždy se musíte zapřít a za svým rozhodnutím si stát. Neustupovat a dosáhnout vysněného cíle.

Pokud se tedy rozhodnete, že je s kouřením jednou pro vždy konec, nevsugerovávejte si, že ručička na váze bude stoupat směrem nahoru. Nemusí tomu tak být!

Když přestáváte kouřit, vytvořte si zcela nové stravovací návyky. Přirozeně budete mít potřebu jíst více a častěji. Ale ani to nemusí být problém, pokud budete volit vhodné potraviny.

Buďte vybíraví a nespokojte se s čímkoliv, co vám přijde pod ruku. Konzumujte hodně ovoce a zeleniny a naopak se vyvarujte nadměrnému množství rafinovaného cukru, ale i soli.

Nikdy nevynechávejte snídani, ta totiž nejlépe nastartuje váš organismus a budete mít později hlad, než kdybyste ji vynechali.Navíc pak sníte menší porci k obědu i k večeři.

Jezte 5 – 6 malých jídel denně namísto 2-3 velkých. To je základní rada, které se zkuste držet. Jídlo si vychutnávejte a důkladně žvýkejte každé sousto. Pokud ucítíte, že máte plný žaludek, nepřejídejte se.

Pijte dostatečné množství pramenité vody. Před každým jídlem si dejte menší sklenici vody a uvidíte, že toho sníte o dost méně.Dodržujte tyto zásady a váha bude klesat, ne stoupat.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spor o Slovanskou epopej se komplikuje, pražské soudy musí kauzu řešit…

24.05.2018 10:10 Praha - Nejvyšší soud (NS) vrátil k novému projednání spor o Slovanskou epopej. Důvodem je to, že…

Dagmar Havlová je v nemocnici. Lékaři ji museli operovat

24.05.2018 09:44 Praha - Bývalá první dáma a herečka Dagmar Havlová skončila opět v nemocnici! Kvůli nesnesitelným…

Cizinci berou Čechům práci? Rekordní nezaměstnanost tento postoj překopala

24.05.2018 09:04 Praha - S klesající nezaměstnaností Češi zvolna mění pohled na pracující cizince. Za poslední dva…

Moderátorka Witowská získala významnou cenu, politiky "griluje" s elegancí

24.05.2018 08:36 Havlíčkův Brod - Novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2017 získala Světlana Witowská z…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama