Přestat kouřit a neztloustnout? To není sci-fi!

Praha – Moderní je nekouřit. Doby, kdy bylo trendy a cool chodit po ulici s cigaretou jsou dávno pasé. Co když jste ale kuřákem a přejete si přestat? Obáváte se kil navíc? Nebojte se, můžete s kouřením přestat a přes to nepřibírat.

Přidejte svůj názor

Cigarety, kouření

Za vším stojí silná vůle. Je to stejné při hubnutí, kouření či pití alkoholu. Musíte se rozhodnout v hlavě a reakce těla jsou už jen doprovodný jev. Vždy se musíte zapřít a za svým rozhodnutím si stát. Neustupovat a dosáhnout vysněného cíle.

Pokud se tedy rozhodnete, že je s kouřením jednou pro vždy konec, nevsugerovávejte si, že ručička na váze bude stoupat směrem nahoru. Nemusí tomu tak být!

Když přestáváte kouřit, vytvořte si zcela nové stravovací návyky. Přirozeně budete mít potřebu jíst více a častěji. Ale ani to nemusí být problém, pokud budete volit vhodné potraviny.

Buďte vybíraví a nespokojte se s čímkoliv, co vám přijde pod ruku. Konzumujte hodně ovoce a zeleniny a naopak se vyvarujte nadměrnému množství rafinovaného cukru, ale i soli.

Nikdy nevynechávejte snídani, ta totiž nejlépe nastartuje váš organismus a budete mít později hlad, než kdybyste ji vynechali.Navíc pak sníte menší porci k obědu i k večeři.

Jezte 5 – 6 malých jídel denně namísto 2-3 velkých. To je základní rada, které se zkuste držet. Jídlo si vychutnávejte a důkladně žvýkejte každé sousto. Pokud ucítíte, že máte plný žaludek, nepřejídejte se.

Pijte dostatečné množství pramenité vody. Před každým jídlem si dejte menší sklenici vody a uvidíte, že toho sníte o dost méně.Dodržujte tyto zásady a váha bude klesat, ne stoupat.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cizinec čelí obžalobě za silvestrovskou smrtelnou nehodu v Praze

19.03.2018 16:52 Praha - Státní zastupitelství obžalovalo cizince, který o silvestrovské noci usmrtil v centru…

Lidl stahuje sušené ovoce goji, je kontaminované pesticidem

19.03.2018 16:39 Praha - Lidl musí v Česku ze všech svých poboček stáhnout potravinu Vemondo Goji,– sušené plody…

Muslim nebude vydán do Turecka, státní zástupce zastavil řízení

19.03.2018 16:34 Aktualizováno Praha - Česko nevydá do Turecka Sáliha Muslima. Státní zastupitelství zastavilo předběžné řízení,…

Strach z uprchlíků polevuje? Češi vidí nejpalčivější problém jinde, ukázal…

19.03.2018 16:21 Praha - Průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) ukázal, že Češi za nejpalčivější problém…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama